Reklama
aplikuj.pl

Battlefield 2042 z darmową wersją jak Call of Duty Warzone?

battlefield 2042

Battlefield 2042 będzie płatnym tytułem. Nie oznacza to jednak, że nie powstanie darmowy klient gry.

Zapowiedź Battlefield 2042

Po wczorajszej zapowiedzi Battlefield 2042, fani gry DICE dalej są w szoku, jak dobry zwiastun zaprezentował produkcję. W świetnie przygotowany materiał wpleciono również słynne sceny z gry, znane graczom na całym świecie. Pamiętacie filmik, w którym pilot myśliwca wyskakuje z kokpitu, strzela z RPG i wraca do samolotu? Osoba, która wykonała taki trik, oglądała zapowiedź podczas swojej transmisji na żywo. Zobaczcie jego reakcję!

Podoba mi się, jak sprytnie DICE rozwiązało kwestię tego, po której stronie konfliktu staniemy. Choć w grze nie znajdzie się kampania dla pojedynczego gracza, to jednak tło fabularne trybu sieciowego zostało zaprezentowane już teraz. W 2042 roku istnieją tzw. bezpaństwowcy, czyli ludzie, których państwa upadły w wyniku katastrof klimatycznych czy załamania gospodarki. To oni wybierają którąś ze stron konfliktu (USA lub Rosja, ostatnie dwa supermocarstwa walczące o dominację nad zrujnowaną klimatycznie planetą), ponieważ mają obiecany procent od zdobyczy.

Tryby gry Battlefield 2042

W Battlefield 2042 otrzymamy trzy główne tryby gry, w których skład wchodzi kilka mniejszych. Będą to Wojna Total, Strefa Zagrożenia oraz nieujawniony jeszcze tryb.

  • Wojna Totalna – nowa generacja uwielbianych przez fanów trybów Podbój i Przełamanie na największych mapach w historii serii Battlefield dla maksymalnie 128 graczy z dynamiczną pogodą (w wersjach na Xbox One i PlayStation 4 maksymalna liczba graczy to 64)
  • Strefa Zagrożenia – nowy, oparty na drużynach tryb gry, będący współczesną wersją zmagań wieloosobowych. Strefa Zagrożenia ma wyraźne cechy serii Battlefield, ale bardzo różni się od trybów Wojny Totalnej
  • [Tajne] – nowy sposób zabawy w serii Battlefield. Nieoczekiwane bitwy, które zostaną zaprezentowane 22 lipca, podczas EA Play Live

Czytaj też: Far Cry Frenzy, darmowa odsłona serii coraz bardziej realna

Darmowy Battlefield 2042

W kontekście nieujawnionego trybu gry ciekawie brzmi wypowiedź Oskara Gabrielsona z DICE, który zapytany o darmową wersję Battlefield 2042 odpowiedział…

Jak zapewne pamiętasz, kiedyś zrobiliśmy Battlefield Heroes, które było darmową grą. Na dziś nie mamy nic do ogłoszenia, ale wyczekuj zapowiedzi w przyszłości.

Oskar Gabrielson, General Manager DICE

Wygląda zatem na to, że jest szansa, iż jakiś darmowy Battlefield zostanie wkrótce zaprezentowany. Jeśli nie będzie to kolejna gra w stylu Battlefield Heroes (a przecież był jeszcze Battlefield Online), to można zakładać, iż DICE zamierza wykonać podobny ruch, jak Activision z Call of Duty Warzone. Czyżby „tajny” tryb Battlefield 2042 miał być również dostępny bezpłatnie dla wszystkich graczy? Wiemy, że BF2042 nie będzie zawierać trybu battle royale, więc bezpośredni pojedynek z Warzone się nie szykuje, ale może EA uda się stworzyć model rozgrywki, który również spodoba się wielu graczom.

Czytaj też: Sprzedaż gier na PlayStation uświadomi Was, w co ludzie naprawdę grają

A Xbox Game Pass?

Nie cichną również plotki na temat tego, że Battlefield 2042 będzie dostępny w ramach abonamentu Xbox Game Pass. Zaczynam się jednak skłaniać do tego, że ewentualna „darmowość” nie będzie dotyczyła całej gry. Wiadomo już oficjalnie, że Battlefield 2042 nie będzie dostępny w tańszym abonamencie EA Play, który jest składową Xbox Game Pass.

Co, jeśli jednak EA postanowiło udostępnić trzeci, tajemniczy tryb za darmo, właśnie dla abonamentów Xbox Game Pass i EA Play? W takim razie w plotkach o Xbox Game Pass byłoby ziarno prawdy.

Jak tanio zagrać w Battlefield 2042?

Jeśli szukacie taniego sposobu na granie w Battlefield 2042, to najkorzystniejsza wydaje się być oferta abonamentowa EA Play Pro. Po zapłaceniu rocznej opłaty 420zł otrzymacie dostęp do całej gamy gier EA, w tym Battlefield 2042 w edycji Ultimate. Abonenci otrzymają również wczesny dostęp do otwartej bety oraz wyjątkowe nagrody przyznawane co miesiąc.