WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Firma Bayer wykorzysta zdjęcia satelitarne w celu pomocy w rolnictwie

Każdy z nas kojarzy firmę Bayer głównie z produkcji aspiryny. Jednakże jest to potężna, międzynarodowa firma, która macza palce w różnych dziedzinach, w tym w rolnictwie. Nawiązała ona  współpracę z Planetary Reasources, firmą specjalizująca się w lotnictwie, w celu stworzenia produktów i usług bazujących na zdjęciach satelitarnych. Końcowy cel? Jest nim sprzedawanie usług i narzędzi rolnikom. Mają one sprawić, że rolnictwo będzie bardziej wydajne i przyjaźniejsze dla środowiska.

Póki co współpraca została tylko ogłoszona. Firma wskazała kluczowe obszary współpracy. Jest nim oszczędzanie wody przez nawadnianie w odpowiednim czasie, zalecenia dotycząc czasu sadzenia roślin, określanie jaka gleba zatrzyma wodę najlepiej.

Warto zauważyć, że owa firma została uznana przez Departament Rolnictwa USA za mocno zanieczyszczającą środowisko genetycznie zmodyfikowanym szczepem roślin. Ostatecznie Bayer zapłacił ponad 750 milionów dolarów rolnikom, którzy dostali zakaz handlu. Ciekawe partnerstwo się szykuje.

Źródło: http://www.engadget.com/