WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Bentley Continental GT w czołgowym wydaniu od rosyjskich przyjaciół

Tanie luksusowe samochody wydają się atrakcyjne, dopóki ktoś nie odkryje, jak wiele musi znosić ich podwozie i cały układ napędowy. Nic więc dziwnego, że rosyjscy twórcy z kanału AcademeG na YouTube uznali, że dobrym pomysłem będzie przekształcenie coupe Bentley Continental GT w czołg z możliwością zmiany biegów. 

Czytaj też: Ponownie ktoś puścił wodzę fantazji z BMW M3 E46

Choć wygląda to, jak Bentley (a przynajmniej od błotników w górę), to jest to tak naprawdę całkowicie szyty na miarę i niestandardowy egzemplarz z solidną tylną osią i customową ramą. Napędzeniem gąsienic zajmuje się z kolei silnik V8 za pośrednictwem automatycznej skrzyni hydrokinetycznej, a całość ma uzupełniać kompatybilna kierownica z Bentleya. Ta nie działa jednak tradycyjnie, bo nie obraca gąsienic, a używa hamulców na torze wewnętrznym gąsienic, aby umożliwić przepływ energii do tego zewnętrznego toru i w wyniku czego skręcić.

W dziewiczej jeździe tego Bentleya, który Bentleyem tak naprawdę nie jest, udało się go nawet wzbić w powietrze, a kilka minut materiału sprawia wrażenie, że tego rodzaju samochodem można naprawdę dobrze się zabawić. Z kolei dla tych, którzy wolą wiedzieć, jak coś powstało, AcademeG przygotował kilka filmów dokumentujących proces budowy:

Czytaj też: Wylądowanie samochodem po skoku nie jest wcale takie proste

Źródło: Road and track