WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Kabriolet Bentley Continental GT zyskuje nieco klasyczności za sprawą nowego dodatku

Jak poczuć powiew starych czasów przy zachowaniu luksusu i wygody, jaką oferuje nowy Bentley Continental GT w kabriolecie? Wybrać nową opcję dachu.

Bentley postanowił umożliwić klientom upchnięcie do nowych modeli Continental GT nieco klasycznego brytyjskiego stylu, wprowadzając opcję tweedowego dachu dla tego eleganckiego grand tourera.

Kabriolet Bentley Continental GT, dach Bentley Continental GT,  Continental GT, nowy dach w Continental GT

Jest dostępny w 45 wariantach kolorystycznych dopasowanych do nadwozia, więc kupujący nie powinni mieć problemów ze znalezieniem kombinacji pasującej do ich osobistego stylu.

Bentley chciał wprowadzić ten dodatek wcześniej, ale tradycyjny materiał nie sprawdzał się najlepiej:

Jedyny problem polegał na tym, że został wykonany z całkowicie niewłaściwą strukturą splotu, ponieważ nasz materiał wymaga bardzo specyficznej tkanej konstrukcji, która spełnia wymagania techniczne i wytrzymałościowe.

Wtedy to firma rozpoczęła prace nad odtworzeniem klasycznego materiału, ale w nowoczesnych standardach. Z daleka dach wydaje się więc gładki, ale z bliska łatwo dostrzec w nim dwukolorowy splot. Tweedowy dach ma przy tym identyczną specyfikację w porównaniu do standardowych wariantów. Mowa m.in. o tym, że chowa się w 19 sekund.

ŹRÓDŁO: Motor1