Reklama
aplikuj.pl

Beta Overwatch 2 w końcu na konsolach. Co trzeba wiedzieć?

overwatch 2

Overwatch 2 będzie za darmo, więc możemy spodziewać się rekordów popularności gry. Tytułu jednak nie widzieliśmy jeszcze w akcji na konsolach. To się ma wkrótce zmienić.

Beta Overwatch 2 na konsolach

Zbliża się następna beta Overwatch 2, w którą zagrają też użytkownicy konsol. Czekają nas debiuty Królowej Junkertown oraz Rio – hybrydowej mapy, na której znajduje się należący do Lúcio klub Clube Sinestesia. Ta faza testów rozpocznie się 28 czerwca o godz. 20:00 czasu polskiego i potrwa do 18 lipca. Co ciekawe, Blizzard zaznacza, iż może dojść do sytuacji, w której beta zostanie przedłużona, ponieważ potrzebne będą dodatkowe analizy niektórych elementów gry.

Czytaj też: Remaster The Elder Scrolls 2 Daggerfall dostępny za darmo na GOG

Beta będzie dostępna na komputerach PC oraz konsolach Xbox i PlayStation (Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5 i PlayStation 4). Z racji tego, że beta zostanie udostępniona na większej liczbie platform, wszyscy gracze, włącznie z tymi, którzy mieli dostęp do poprzedniej bety, będą musieli zgłosić się do udziału począwszy od 16 czerwca o godz. 20:00 czasu polskiego. Podczas wysyłania zgłoszenia gracze będą musieli wskazać platformę, na której chcą grać.

Dodatkowe informacje o becie Overwatch 2

Dostęp do bety nie jest przenoszony z poprzednich testów trybu PvP Overwatch 2. Blizzard powoli intensyfikuje testowanie serwerów, ale w przypadku tej bety głównym celem jest sprawdzenie ich możliwości w zakresie rozgrywki międzyplatformowej i konsolowej. Ze względu na to, jednym z kryteriów wyboru graczy jest platforma, na której chcą grać, dlatego udostępniono nowy formularz zgłoszeniowy, który będzie brał pod uwagę preferowaną platformę.

Czytaj też: Wpadka twórców Forza Motorsport. Gra nie działała na konsoli

Wspomniany formularz zgłoszeniowy jest już dostępny pod tym adresem. Wysyłanie zgłoszeń będzie możliwe do 28 czerwca, chyba że wcześniej osiągnięta zostanie przewidywana maksymalna liczba graczy, jaką będzie w stanie obsłużyć serwery. Dostęp do gry będzie udostępniany stopniowo. Blizzard zaznacza:

Wybierzemy niewielką grupę graczy 28 czerwca o godz. 20:00 czasu polskiego, kiedy rozpocznie się beta, i stopniowo będziemy zwiększać pojemność serwera i dodawać więcej graczy. Pierwsza większa transza graczy otrzyma dostęp 5 lipca.

Wymagania sprzętowe Overwatch 2 na PC

Poznaliśmy również wymagania sprzętowe Overwatch 2 na komputery PC. Miejcie na uwadze to, że optymalizacja wciąż trwa i ostatecznie gra może być lepiej zoptymalizowana. Jeśli chcemy grać w nową produkcję Blizzarda, na najniższych detalach, w 30 klatkach na sekundę potrzebujemy:

  • Windows® 10 64-bit (z najnowszym dodatkiem Service Pack)
  • Procesor: Intel® Core™ i3 lub AMD Phenom™ X3 8650
  • Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® z serii GTX 600 lub ATI Radeon™ z serii HD 7000
  • Pamięć: 6 GB RAM
  • Dysk twardy: 50 GB wolnego miejsca na dysku

Zalecane wymagania sprzętowe zaoferują nam rozgrywkę w średnich ustawieniach jakości przy 60 kaltkach na sekundę:

  • System operacyjny: Windows® 10 64-bit (z najnowszym dodatkiem Service Pack)
  • Procesor: Intel® Core™ i7 lub AMD Ryzen™ 5
  • Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® GTX 1060 lub AMD R9 380
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Dysk twardy: 50 GB wolnego miejsca na dysku

Aby uzyskać jak największą wydajność, należy zaktualizować sterowniki karty graficznej do najnowszej wersji. W ostatnim czasie mieliśmy kilka niespodziewanych zapowiedzi gier na komputery MAC, ale w przypadku Overwatch 2 nie zagramy na sprzętach z nadgryzionym jabłkiem. Gra Overwatch 2 jest tworzona tylko dla komputerów PC z systemem Windows.