WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Beyond Good and Evil 2 od Ubisoftu z problemami jak Anthem od BioWare?

Beyond Good and Evil 2 od Ubisoftu może mieć małe problemy. Informacje od szefa Ubi nie nastrajają pozytywnie.

Jak na ten moment byliśmy informowani o Beyond Good and Evil 2? Po długiej ciszy nastąpiła zapowiedź, po której nastąpiła znowu długa cisza… Gra okazała się wrócić do deski kreślarskiej i dopiero niedawno zobaczyliśmy nowy zwiastun gry. Ten bardzo spodobał się graczom, ale jedyne, co twórcy mogli wtedy pokazać z rozgrywki to skalę jednej planety oraz system latania.

Czytaj też: Głaskanie psów najważniejszą funkcją gier wideo

Po jakimś czasie gra znów powróciła i została pokazana na dłuższym materiale z rozgrywki. Tytuł wyglądał już o wiele lepiej i przyznam, że od czasu tego pokazu, czekam na grę z wypiekami na twarzy. Problem jednak w tym, że znowu nie otrzymujemy żadnych nowych wieści. Teraz prezes Ubisoftu powiedział dodatkowo:

Spotkałem się ostatnio Michaelem Ancelem, aby zobaczyć jak trwają prace – jaką drogą powinniśmy podążać. Widzimy fantastyczny potencjał w tym uniwersum, a Michael naprawdę się grą pasjonuje. Myślę, że będzie ona fantastyczna.

“Jaką drogą powinniśmy podążać”? To zabrzmiało tak, jakby Ubisoft był wciąż na wczesnym etapie produkcji i dopiero ustalał pierwsze rzeczy dotyczące gry. Deweloperzy zatem do końca nie wiedzą co tworzą. Podobna sytuacja występowała ostatnio przy okazji BioWare, które do pierwszego pokazu nie wiedziało, czym będzie ich gra.

Mam nadzieję, że Ubisoft nie ma z grą aż takich problemów. Skala projektu jest wręcz przytłaczająca. Autorzy w pewnym momencie ostatniej prezentacji zaczęli oddalać kamerę, która z miasta przeniosła się na kontynent, a z niego przeszła na planetę. Okazało sie, że można oddalać dalej i w Beyond Good and Evil 2 będziemy podróżować pomiędzy różnymi planetami, które są wprost niewyobrażalnie ogromne. Ubisoft na pewno ma odpowiednio dużo ludzi, aby coś takiego stworzyć i już wręcz specjalizuje sie w zapełnianiu takich światów, co uspokaja. Nie nastawiałbym się jednak na premierę na tej generacji konsol. To na pewno tytuł dla kolejnych sprzętów.

Czytaj też: Aktualizacja Fallout 76 zmienia grę – Bethesda nie odpuszcza

Źródło: wccftech.com