Reklama
aplikuj.pl

Szukacie białej karty graficznej? Zainteresujcie się Spectral White od PowerColor

białej karty graficznej, Zainteresujcie się Spectral White od PowerColor, Hellhound Spectral White

Prawdziwie białe karty graficzne, to wręcz białe kruki na rynku, które są zaledwie niszą w całym segmencie i nic dziwnego, bo nie są najczęstszym wyborem wśród graczy. Na szczęście firmy doskonale o tym wiedzą i jeśli szukacie akurat białej karty graficznej, to już nie musicie, o ile zadowoli Was PowerColor Radeon RX 6700 XT Hellhound Spectral White.

Spectral White od PowerColor to idealny przykład białej karty graficznej

Po raz pierwszy o tym modelu karty graficznej usłyszeliśmy nieoficjalnie z przedpremierowego przecieku, ale wkrótce potem PowerColor już potwierdził jego istnienie, ujawniając Radeon RX 6700 XT Hellhound Spectral White w szczegółach. Chociaż na pierwszy rzut oka to cacko może nie wydawać się szczególne, to jest wyjątkowym przykładem pieczołowitego podejścia do „wybielenia” karty, bo obok białej obudowy i poszczególnych elementów obejmuje biały projekt laminatu, a to coś, co od producentów wymaga sporego nakładu pieniężnego.

Czytaj też: Gigabyte bawi się w Teslę, ogłaszając nowe komputery AORUS Model S i Model X

Kiedy więc wspominamy o PowerColor Radeon RX 6700 XT Hellhound Spectral White, jako o białej karcie graficznej, to rzeczywiście „białą kartę” mamy na myśli. Jedyne niepasujące do kolorystyki elementy sprowadzają się do przezroczystych, ale jednak podświetlanych na biało trzech wentylatorów (dwóch 100 mm i jednym 90 mm) i szarego radiatora, który nie został pokryty białym lakierem z oczywistych względów (spadek wydajności chłodzenia).

Czytaj też: Kolejne GeForce RTX 3080 Ti na zdjęciach. Mamy potwierdzenie pamięci

Reszta elementów, to już połączenie dominującej bieli z szarością, przejawiającą się wyłącznie na logo marki. Backplate jest zupełnie biały, osłona chłodzenia również, jak zresztą podwójny śledź PCIe z czterema wyjściami wideo (trzy Displayporty 1.4 i jeden HDMI 2.1). Zdjęcia jasno jednocześnie wskazują, że ten model karty zajmuje 2,5 slota.

Czytaj też: Test drona uGO Fen 2.0. Tania zabawka na start przygody pod lupą

To białe wydanie karty jest oczywiście zwyczajnym modelem PowerColor Radeon RX 6700 XT Hellhound, ale stosownie przerobionym. Oferuje wszystko to, co tradycyjne RX 6700 XT od AMD, czyli GPU Navi 22 XT z 2560 rdzeniami obliczeniowymi, 160 jednostkami TMU i 64 ROP w połączeniu z 12 GB pamięci GDDR6 na 192-bitowej magistrali. Po stronie taktowania w grę wchodzi 2581 MHz zegar Boost, czyli ten referencyjny.