Reklama

Kolejne GeForce RTX 3080 Ti na zdjęciach. Mamy potwierdzenie pamięci

Kolejne GeForce RTX 3080 Ti na zdjęciach, GeForce RTX 3080 Ti na zdjęciach, zdjęcia GeForce RTX 3080 Ti

Wygląda na to, że karta GeForce RTX 3080 Ti, zanim wreszcie zadebiutuje, doczeka się całej masy wycieków, przecieków i raportów. Tym razem mamy dla Was zarówno dwa zdjęcia pudełek, potwierdzenie pamięci i… cenę jednego z modeli.

Zacznijmy może od przypomnienia tego, skąd wiemy tak wiele na temat karty, która oficjalnie nawet nie istnieje. Po raz pierwszy RTX 3080 Ti wyciekł w znaczącym stopniu 23 kwietnia, kiedy to ktoś przetestował tę kartę w oprogramowaniu do kopania kryptowalut, gdzie model mimo zapowiadanych ograniczeń przez NVIDIA, radził sobie lepiej niż “dobrze”.

Czytaj też: Kryptowaluta na dyski Chia Coin rośnie w siłę w przerażającym tempie

Wyciekło też zdjęcie jego rdzenia graficznego, ale ewidentnie we wczesnej wersji, ponieważ kilka dni temu okazało się, że NVIDIA przygotowuje specjalne wersje GPU o oznaczeniu GA10X-XX2, które względem poprzedników będą odróżniały się specjalnym nowym ogranicznikiem wydobywania kryptowalut. 

Mamy pewność, że GeForce RTX 3080 Ti będzie bardzo blisko specyfikacji RTX 3090, a jego cena MSRP wyniesie 999$. Napędzi go (najpewniej) rdzeń graficzny GA102-252, oferujący 10496 rdzeni CUDA, 82 rdzeni RT i 328 rdzeni Tensor, którego uzupełni 12 GB pamięci GDDR6 na 384-bitowej magistrali. Wczoraj z kolei okazało się, że debiut GeForce RTX 3080 Ti został opóźniony.

Czytaj też: Gigabyte bawi się w Teslę, ogłaszając nowe komputery AORUS Model S i Model X

GeForce RTX 3080 Ti na zdjęciach

Dla niektórych jednak premiera 31 maja ze sprzedażą planowaną na początek czerwca jest niczym, bo wedle informacji z Reddita już teraz przynajmniej jeden ze sklepów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ma już kartę MSI GeForce RTX 3080 Ti Suprim X w swoim asortymencie i sprzedaje ją za ponad 13000 złotych. Właśnie tak – nie dość, że ten ktoś łamie embargo, to na dodatek szydzi z klientów, podwyższając domniemaną cenę sprzedaży detalicznej o 350%.

Czytaj też: Spójrzcie na nowości firmy Roccat. Gamingowo, kolorowo i kusząco

Na szczęście bez względu na to, kto kupi GeForce RTX 3080 Ti w takim stylu, to i tak będzie zmuszony czekać na odpowiednie sterowniki, żeby wykorzystać ją w pełni. Przy okazji warto jeszcze wspomnieć o pierwszym zdjęciu tego modelu w formie wydania Gigabyte, które rzeczywiście potwierdza obecność 12 GB pamięci GDDR6 na pokładzie.