Reklama
aplikuj.pl

Biedronka i Carrefour usuwają Jerzego Ziębę ze sklepów. Czas na Facebooka?

Zdrowie bez leków Biedronka Carrefour

Od kilku dni kolejne firmy skutecznie odcinają się od działalności Jerzego Zięby. Po Allegro przyszedł czas na sklepy Biedronka i Carrefour, które wycofują ze sprzedaży czasopismo Zdrowie bez leków. Kolejnym podmiotem, który mógłby się włączyć w działania powinien być Facebook.

Produkcje Zięby znikają z kolejnych miejsc

Odpowiednie nagłośnienie słusznej sprawy i przedstawienie jej właściwym osobom potrafi czynić cuda. Tak kilka dni temu udało nam się przyczynić do usunięcia książek Jerzego Zięby z portalu Allegro.

W międzyczasie podobną decyzję podjęły sklepy Biedronka i Carrefour. Od dłuższego czasu można było w nich kupić czasopismo Zdrowie bez leków. Głównym punktem tytułu zawsze były regularne porady Jerzego Zięby. W marcowym numerze nie mogło zabraknąć porad jak wyleczyć Koronawirusa.

Zobacz też: T-Mobile też daje pakiet 10 GB za darmo

Zięba nie jest oczywiście jedynym znanym nazwiskiem czasopisma. Pojawia się w nim choćby Huber Czerniak, do niedawna zawieszony w prawach wykonywania zawodu lekarza (nieprawomocnie) za kwestionowanie słuszności kalendarza szczepień oraz Jerzy Jaśkowski. Któremu również nie jest po drodze ze szczepionkami. W jego przypadku również doszło do zawieszenia prawa wykonywania zawodu.

Od 18 marca Zdrowia bez leków w sklepach Biedronka i Carrefour nie kupimy.

YouTube, Allegro, Biedronka, Carrefour… Halo Facebook!?

Jako pierwszy wojnę teoriom Zięby wypowiedział serwis YouTube. Po usunięciu jego oficjalnego kanału z serwisu sukcesywnie znikają też kopie nagrania, w którym pojawiają się np. sposoby leczenia Koronawirusa. YouTube bardzo sprawnie reaguje na zgłoszenia Internautów. Niestety ciągle brakuje reakcji na filmy innych dużych kanałów, na których Zięba pojawia się jako gość.

Zobacz też: Facebook uruchamia centrum informacji dotyczących koronawirusa

Kolejny w kolejce zdecydowanie powinien pojawić się Facebook. Serwis na różne sposoby zapowiada walkę z dezinformacją w kwestii Koronawirusa, ale Zięby wydaje się nie dostrzegać.

A to właśnie na Facebooku Zięba prowadzi transmisje na żywo i regularnie zapowiada kolejne rewelacje medyczne. To również tutaj wkleja linki do swoich nowych filmów, zamieszczanych m.in. w serwisie Brighteon. Portal jest jego głównym narzędziem do kontaktu z fanami i docieraniu do kolejnych osób.

Poczynania innych firm powinny dodać Facebookowi odwagi. W końcu jest on znacznie większym graczem niż Allegro, Biedronka i Carrefour razem wzięte. Jak walczyć z dezinformacją, to bez wyjątków!

A tymczasem zwolennicy Jerzego Zięby zorganizowali petycję o przyznanie mu… Nagrody Nobla. Tak, to nie żart.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News