WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Bill Gates nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie

Wzrost cen akcji Amazona spowodował, że jego prezes przegonił w rankingu najbogatszych ludzi Billa Gatesa. Oznacza to, że Jeff Bezos jest aktualnie najbogatszą osobą na ziemi. Zgodnie z Bloomberg, zmiana nastąpiła po wzroście cen Amazona o 1,3%.

Szacowany majątek Jeffa Bezosa osiągną teraz wartość 90,9 miliarda dolarów. Bill Gates posiada 90,7 miliarda więc widać, że rywalizacja pomiędzy nimi jest zacięta. Amazon łącznie zanotował (w tym roku) wzrost wartości akcji o 40% co przyczyniło się do zwiększenia majątku prezesa o 24,5 miliarda dolarów. Bezos jest właścicielem 81 milionów akcji czyli około 17%. Bezos nie trzyma majątku i stale inwestuje. Posiada on między innymi firmę Blue Origins, która zajmuje się rakietami. Wracając jeszcze do Amazona. Firma jest aktualnie warta 513 miliardów dolarów.

Bill Gates posiada 191 milionów akcji Microsoft, co daje 2,46% wszystkich akcji spółki. Przez ostatnie 23 lata Bill 18 razy był najbogatszą osobą na świecie, więc jest on swego rodzaju weteranem. Sytuacja na szczycie zapewne będzie się jeszcze zmieni i podejrzewam, że Bill wkrótce odzyska prowadzenie w rankingu.

Źródło: http://wccftech.com