Reklama
aplikuj.pl

Bill Gates uważa, że kryptowaluty zabijają ludzi

Bill

Historia znanych nam kryptowalut zaczyna się w 2008 roku, ale nadal opinie na ich temat są więcej, niż podzielone. Jedni uważają je za walutę przyszłości, a drudzy za bezsensowny wymysł, który prędzej czy później upadnie. Swoje zdanie na ich temat ma również Bill Gates, który ujawnił je w sesji ”Zapytaj mnie o cokolwiek” na Reddicie.

Podczas niej Bill został zapytany, co sądzi o kryptowalutowym ”boomie”, który trwa nieprzerwanie od połowy ubiegłego roku. Według jednego z najbogatszych ludzi na świecie największą wadą kryptowalut jest anonimowość z nimi powiązana. Ta uniemożliwia rządowi namierzanie akcji prania brudnych pieniędzy, pobierania podatków z transakcji i (co najważniejsze) uniemożliwia wykrycie terrorystów na podstawie ich działań.

Bill

Już teraz płatność kryptowalutami zadomowiła się w świecie przestępczym, w którym to narkotyki grają główną kartę przetargową. Nie jest to nic dobrego, ponieważ w ostateczności zażywanie ich kończy się śmiercią osoby uzależnionej, więc można powiedzieć, że w mniej, lub bardziej bezpośredni sposób wirtualne waluty po prostu zabijają ludzi. Szczerze mówiąc, podzielam zdanie Billa co do problemów z przestępczością związaną z kryptowalutami, ale nie możemy zapominać, że ta istniała na długo przed uzyskaniem pierwszego Bitcoina.

A co Wy myślicie o tym całym zamieszaniu związanym z Bitcoinowym szałem? Pomijam oczywiście fakt, że działa on na nerwy głównie graczom, o czym możecie poczytać tutaj, tutaj i jeszcze tu.

Źródło: reddit.com