WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Biostar i ASRock teasują płyty główne AMD X570

Wygląda na to, że towarzyszące procesorom Ryzen 3000 płyty główne wyposażone w chipset AMD x570, będą naprawdę solidne, patrząc na trud, jaki producenci wkładają w ich początkowe reklamy. Tym razem to Biostar oraz ASRock wystartowali z całą akcją marketingową.

Czytaj też: Ryzen 5 3400G i 3200G to zdecydowanie godni następcy poprzednich APU

Jednak o samym chipsecie X570 wiemy już całkiem dużo, choć te wszystkie rewelacje sprowadzają się tylko do obsługi standardu PCIe 4.0… z którego żadne konsumenckie komponenty PC jeszcze nie korzystają. AMD może więc szykować je z myślą o nowych kartach graficznych… ale z drugiej strony – po co aż tak duża przepustowość, kiedy obecne karty nie wykorzystują jej nawet na PCIe 3.0. Tak czy inaczej, rzućmy okiem na to, co do powiedzenia w kwestii płyt X570 ma do powiedzenia ASRock i Biostar…

W skrócie – niewiele. ASRock swoją serią Phantom Gaming pokazał jedynie kilka osłon na radiatory oraz krótki film z dziwnie usytuowanymi złączami PCIe, podczas gdy Biostar wystrzelił z grubego działa. Bez żadnej kozery wspomniał, że jego model X570 Racing będzie wspierał procesory AMD Ryzen i zadebiutuje pomiędzy 28 maja i 1 czerwca. Tutaj ewidentnie wyróżnia się skrzętnie ukryty wentylator na chipsecie… o którym nie wiem, co mam myśleć.

Czytaj też: Ryzen 7 2700X 50th Anniversary Edition na pierwszych zdjęciach

Źródło: Videocardz