WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Co pokazuje analiza BIOSu AMD Radeon RX 6700 XT?

Co pokazuje analiza BIOSu AMD Radeon RX 6700 XT?

Na stronie Igor’s Lab znajdziemy opracowanie na temat BIOSu AMD Radeon RX 6700 XT, czyli najnowszej karty graficznej „czerwonych”. Analiza tego, na co zwykle nie zwraca się uwagi, wyjawia coś naprawdę ciekawego.

Radeon RX 6700 XT zegarowym potworkiem?

Radeon RX 6700 XT ma zostać zaprezentowany po premierze modelu RX 6900 XT, jako odpowiedź na GeForce RTX 3060/3060 Ti. Na temat tej karty z rdzeniem Navi 22 XT do tej pory krążą tylko plotki oraz niepotwierdzone informacje, które wskazują, że model ten będzie posiadał podobną liczbę jednostek obliczeniowych, co karta z serii RX 5700 poprzedniej generacji.

Czytaj też: Cyfrowa rewolucja w warszawskich tramwajach
Czytaj też: ASRock prezentuje płyty Taichi Razer Edition
Czytaj też: Nowe ceny roamingu w związku z Brexitem

Na podstawie analizy potwierdzono, że Radeon RX 6700 XT wykorzystuje 16 Gb/s pamięć GDDR6 na (tutaj prawdopodobnie) 192-bitowej szynie. Jej pojemność ma z kolei wynosić 12 GB, a najważniejszym elementem tego modelu mają być… zegary.

Wspomniana analiza na podstawie obrazów BIOSów z narzędzia MorePowerTool odkryła ograniczenia taktowania zegara na poziomie 2854 MHz z limitami przesterowania rzędu 2950 MHz.

Czytaj też: OkazjoWtorki z Huawei. Słuchawki FreeBuds 3 w śmiesznej cenie
Czytaj też: Obudowa NZXT H1 jest niebezpieczna w użytkowaniu
Czytaj też: Dziś Cyber Monday, więc szukając promocji warto uważać na oszustwa

To wprawdzie tylko ograniczenia, a nie same zegary, co warto wyjaśnić przykładem RX 6800 XT, który ma referencyjną maksymalną częstotliwość Boost 2250 MHz, podczas gdy jego limit zegara ustawiony w BIOSie wynosi 2800 MHz. Limit i tak jest ciekawy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News