Reklama
aplikuj.pl

BIRD Aerosystems pokaże prototyp nowego naziemnego systemu obrony

BIRD Aerosystems, prototyp nowego naziemnego systemu obrony

Firma BIRD Aerosystems ogłosiła, że została wybrana przez Ministerstwo Obrony Izraela za pośrednictwem Dyrekcji Badań i Rozwoju Ministerstwa Obrony do zademonstrowania prototypu nowego systemu obronnego. Ten będzie chronił wojska lądowe i cenne aktywa przed różnego rodzaju zagrożeniami i pociskami, a w tym przeciwpancernymi pociskami kierowanymi (ATGM).

Prototyp nowego systemu obrony od BIRD Aerosystems

Wspomniana firma BIRD, to izraelski dostawca technologii i rozwiązań obronnych, które chronią floty powietrzne, morskie i lądowe. Prototyp nowego systemu obronnego będzie zawierał mały, innowacyjny radar, który zostanie oparty na radarze potwierdzającym i śledzącym zastosowanym w sprawdzonym operacyjnie systemie SPREOS firmy BIRD.

Jako ekspert w dziedzinie technologii radaru dopplerowskiego, BIRD stale inwestuje w badania i rozwój nowych rozwiązań i technologii, aby zapewnić naszym klientom inteligentną i skuteczną ochronę przed zagrożeniami rakietowymi. Zawsze rozwijając się i rozszerzając naszą innowacyjną technologię na nowe dziedziny i rozwiązania, jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy wybrani przez izraelskie MOD i MAFAT do tego projektu i jesteśmy pewni, że nasza unikalna technologia zapewni wartość dodaną w kolejnych dziedzinach i obszarach

– powiedział Ronen Factor, współzarządzający i założyciel w BIRD Aerosystems.

Czytaj też: Rusza budowa tureckiego statku patrolowego typu Hisar

Mały i lekki radar będzie wykrywał i weryfikował zagrożenie, a następnie rozmieszczał i kierował środkami zaradczymi systemu w celu jego przechwycenia. Projekt jest obecnie w zaawansowanej fazie rozwoju, a firma ma przeprowadzić demonstrację kompletnego systemu obrony w 2022 roku.