BIRD Aerosystems pokaże prototyp nowego naziemnego systemu obrony

BIRD Aerosystems, prototyp nowego naziemnego systemu obrony

Firma BIRD Aerosystems ogłosiła, że została wybrana przez Ministerstwo Obrony Izraela za pośrednictwem Dyrekcji Badań i Rozwoju Ministerstwa Obrony do zademonstrowania prototypu nowego systemu obronnego. Ten będzie chronił wojska lądowe i cenne aktywa przed różnego rodzaju zagrożeniami i pociskami, a w tym przeciwpancernymi pociskami kierowanymi (ATGM).

Prototyp nowego systemu obrony od BIRD Aerosystems

Wspomniana firma BIRD, to izraelski dostawca technologii i rozwiązań obronnych, które chronią floty powietrzne, morskie i lądowe. Prototyp nowego systemu obronnego będzie zawierał mały, innowacyjny radar, który zostanie oparty na radarze potwierdzającym i śledzącym zastosowanym w sprawdzonym operacyjnie systemie SPREOS firmy BIRD.

Jako ekspert w dziedzinie technologii radaru dopplerowskiego, BIRD stale inwestuje w badania i rozwój nowych rozwiązań i technologii, aby zapewnić naszym klientom inteligentną i skuteczną ochronę przed zagrożeniami rakietowymi. Zawsze rozwijając się i rozszerzając naszą innowacyjną technologię na nowe dziedziny i rozwiązania, jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy wybrani przez izraelskie MOD i MAFAT do tego projektu i jesteśmy pewni, że nasza unikalna technologia zapewni wartość dodaną w kolejnych dziedzinach i obszarach

– powiedział Ronen Factor, współzarządzający i założyciel w BIRD Aerosystems.

Czytaj też: Rusza budowa tureckiego statku patrolowego typu Hisar

Mały i lekki radar będzie wykrywał i weryfikował zagrożenie, a następnie rozmieszczał i kierował środkami zaradczymi systemu w celu jego przechwycenia. Projekt jest obecnie w zaawansowanej fazie rozwoju, a firma ma przeprowadzić demonstrację kompletnego systemu obrony w 2022 roku.