Na początku sierpnia z Bitcoina został wyodrębniony Bitcoin Cash. Nowa waluta miała sprawić, że stara spadnie na wartości. I rzeczywiście tak było – w dniu rozłamu wartość BTC troszkę zmalała. Jednakże teraz wzrosła ona o bardzo znaczną ilość.

W czerwcu 2017 roku Bitcoin warty był 3000$ co wydawało się wartością nie do przebicia. Jednakże teraz osiągnął on 3280$. Kapitalizacja giełdowa BTC wynosi 54 miliardy dolarów co oznacza, że w ciągu ostatnich 24h wzrosła ona o 13,17% albo, jak kto woli, 1,9 miliarda dolarów. W tym samym czasie BCC spadł o 8,72%. Może to sugerować, że wbrew wielu zapowiedzią, BTC nie upadnie a tylko się wzmocni. Wręcz pojawiają się teraz wypowiedzi specjalistów którzy twierdzą, żę w ciągu najbliższych miesięcy BTC osiągnie nawet 5000$.

Wygląda także na to, że ludzie zdają sobie sprawę, iż BCC nigdy nie zastąpi oryginalnej waluty. Może to i dobrze bo poważniejsze problemy nie wpływają nigdy pozytywnie na rynek. Jeśli więc martwiliście się, że inwestując w BTC coś stracicie to najprawdopodobniej nie macie już po co mieć zmartwień.

Źródło: https://www.neowin.net/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!