Reklama
aplikuj.pl

BlackBerry szykuje się do powrotu na rynek z nowym flagowcem

BlackBerry 5g, BlackBerry smartfon

Od dłuższego czasu o BlackBerry było bardzo cicho, wygląda jednak na to, że firma nie śpi i jeszcze w tym roku dostaniemy nowego flagowca z 5G i… fizyczną klawiaturą.

BlackBerry powróci w tym roku z nowym smartfonem

Kiedyś posiadanie BlackBerry było pewnym wyznacznikiem „prestiżu”. Telefon z klawiaturą QWERTY często kojarzony był z biznesmenami, a przynajmniej tak się nam kojarzył. Potem firma trochę odpuściła samodzielne projektowanie, związała się z TCL. Jednak po zakończeniu współpracy nastała cisza. I znów BlackBerry chce powrócić na rynek z nowym smartfonem, tym razem pod opieką Onward Mobility.

Czytaj też: OnePlus 9 i 9 Pro z zaskakującym elementem w zestawie
Czytaj też: Redmi Note 10 dostanie potężny aparat
Czytaj też: Asus ROG Phone 5 w wersji z 16 GB RAM w bazie Geekbench

Firma ta pracuje właśnie nad nowym flagowcem BlackBerry, a owoc ich pracy ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku, przede wszystkim w Europie i Ameryce Południowej, ale także w Azji.

Na razie o smartfonie wiemy niewiele. Ma mieć fizyczną klawiaturę, dotykowy ekran i obsługę 5G. Do tego twórcy obiecują wysoki poziom bezpieczeństwa i rozwiązań zabezpieczających. Pozostaje tylko czekać i zobaczyć, czy tym razem BlackBerry uda się powrócić na rynek.