Reklama

BLIK z płatnościami zbliżeniowymi? Kiedy ta nowość do nas trafi?

BLIK jest jednym z najpopularniejszych sposobów płatności w internecie, choć nie tylko, bo chętnie korzystamy z niego także w sklepach. A niedługo dojdzie do niego możliwość płatności zbliżeniowych. Tylko kiedy?

BLIK z płatnościami zbliżeniowymi

BLIK jako nowatorski system płatności zyskał w Polsce ogromną popularność, bo aktywnych użytkowników tego systemu płatności są miliony (według danych Polskiego Standardu Płatności we wrześniu 2020 roku było ich 6mln). Z BLIKA najczęściej korzystamy podczas zakupów w sieci, a coraz częściej także przy przelewach i płatnościach w sklepach stacjonarnych.

Czytaj też: Ten komunikator zbiera najwięcej danych o użytkownikach
Czytaj też: Microsoft One Outlook połączy Pocztę, Kalendarz i Outlook
Czytaj też: Synchronizacja historii i otwartych kart w Microsoft Edge

Jednak BLIK daje o wiele więcej możliwości i już wkrótce kolejna z nich może do nas trafić. W październiku 2019 roku BLIK nawiązał współpracę z Mastercard i dzięki temu w każdym terminalu, w którym można płacić zbliżeniowo kartą Mastercard będzie również można płacić BLIKIEM. Jednak od tamtego czasu na temat nowej funkcji nic więcej się nie mówiło. Serwis Cashless informował w ubiegłym roku, że pandemia wstrzymuje prace nas systemem i dlatego dostaniemy go najszybciej w pierwszym kwartale 2021 roku. Niestety według najnowszych informacji z tego samego serwisu wynika, że nowa funkcjonalność trafi do nas najwcześniej w drugim kwartale 2021 roku, choć to nadal nie jest pewna wiadomość. Nie wiadomo również jak dokładnie będzie ten system działać.

Płatności zbliżeniowe BLIKIEM nie będą też udostępnione od razu wszystkim użytkownikom. Najpierw trafią do klientów mBanku i ING Banku Śląskiego, PKO BP także nad tym pracuje.