Reklama
aplikuj.pl

BLIK triumfuje. Polska wyznaczyła trend?

blik, płatności blik

Pojawiło się podsumowanie informacji na temat działalności BLIKa. Powiedzieć, że jest dobrze to nie powiedzieć nic!

Przyznam Wam, że początkowo BLIK mnie kompletnie nie zachwycił. Wypłacanie komuś pieniędzy z bankomatu bez karty? Nie pamiętam kiedy ostatni raz byłem przy bankomacie, więc opcja zbędna. Płatności online za pomocą kilku cyfr? No też niezbyt, bo login i hasło bankowe wpisuje tak szybko, że nie ma sensu, abym sięgnął po telefon. No i jeszcze kampania marketingowa w telewizji z reklamami, które mnie tak denerwowały, że od razu przełączałem.

Minął od tamtej pory może z rok, a ja wkurzam się teraz jak na polskich stronach internetowych nie mogę szybko zapłacić za pomocą BLIKa. Nawet nie wiem jak to się stało, że przeszedłem na tę metodę płatności, która okazała się jednak najszybsza. No i wygląda na to, że coraz więcej osób korzysta z tej usługi.

Czytaj też: Podatek cukrowy to katastrofa dla polskiej gospodarki

W 2018 roku za pomocą BLIKa wykonano 175 milionów operacji finansowych. Okazuje się, że ten wynik udało się w tym toku osiągnąć licząc od stycznia do czerwca. Aktywnie z możliwości BLIKa korzysta 5,42 miliona osób.

Czy BLIK przebije się dalej? Sukces w Polsce pokazuje, że jest szansa na ekspansję na zachód. Może się jednak okazać, że rozwój przyjdzie z innej strony, ponieważ AliExpress zaczęło się tą interesować formą płatności.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News