Reklama
aplikuj.pl

Bliźniacze pochylone turbiny wiatrowe ze Szwecji mogą podbić włoskie morza

Bliźniacze pochylone turbiny wiatrowe, włoskie morza

Obecnie Włochy mają obecnie żadnych działających morskich farm wiatrowych. Pewne jest jednak, że to ulegnie zmianie, bo krajowe stowarzyszenie energetyki wiatrowej Anev wyznaczyło cel do wykonania do 2040 roku, który to obejmuje stworzenie takich elektrowni o mocy pięciu gigawatów. Są szanse, że częścią wysiłku do spełnienia tego celu będą bliźniacze pochylone turbiny wiatrowe.

Spółka AvenHexicon najpewniej przyniesie bliźniacze pochylone turbiny wiatrowe na włoskie morza

Włoskie morza są zdecydowanie bardziej przyjazne pływającym, niż osadzonym w morskich głębinach turbinom z prostego względu – są zwyczajnie zbyt głębokie. Skorzystać z tego ma firma Hexicon z siedzibą w Sztokholmie, która utworzyła spółkę joint venture 50-50 z firmą Avapa Energy z siedzibą w Bolonii o nazwie AvenHexicon.

Hexicon zajmujące się rozwojem pływających farm wiatrowych i projektowaniem opatentowanych pływających platform wiatrowych z dwoma charakterystycznie pochylonymi turbinami. Z kolei Avapa Energy odpowiada za rozwój morskich farm wiatrowych we Włoszech. Połączenie to wydaje się więc wręcz idealne.

Czytaj też: Oto zdalnie sterowany XRC Brawler z gąsienicami, którego może kupić każdy

Tak też AvenHexicon będzie identyfikować lokalizacje dla pływających farm wiatrowych oraz inicjować procesy uzyskiwania pozwoleń do ich postawienia. Będzie przy tym wykorzystywać pływające platformy Hexicon, a także zachęcać innych deweloperów do korzystania z tych podwójnych turbin wiatrowych.