WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Blizzard boi się graczy i odwołuje imprezę – premiera Overwatch na Switchu anulowana

Overwatch na Switchu nie zaczyna życia zbyt łatwo. Nowojorskie wydarzenie zostało anulowane.

Ostatnie działania Blizzarda zdecydowanie źle wypadają jeśli chodzi o to, jakie zdanie o grze mają gracze z Europy czy USA. Teraz firma pogrąża się w oczach wielu graczy jeszcze bardziej.

Czytaj też: Surowe kary za opuszczenie rankingowej gry w Gears 5 zbierają żniwo

Nintendo z Nowego Jorku poinformowało, że premiera gry Overwatch na Switchu odbędzie się co prawda bez problemów, ale również bez większych atrakcji. Firma wycofała się z organizowania jednego wydarzenia w USA.

Gracze mieli uczestniczyć w małej imprezie w lokalnym sklepie Nintendo w Nowym Jorku. Całe wydarzenia postanowiono jednak anulować. Jaki może być tego powód? Prawdopodobnie Blizzard obawia się, że pod sklepem zbierze się masa protestujących, którym nie spodobało się ostatnie zachowanie firmy w kontekście Chin.

Premiera Overwatch na Switchu przebiegnie zatem w dość nietypowej atmosferze. Gracze zamiast cieszyć się z premiery kolejnej gry na przenośnej konsolce, raczej będą kojarzyć Blizzarda z ostatnimi wydarzeniami. Ciekawe jest również, to jak odbije się to na przyszłości firmy. W końcu zbliża się Blizzcon, a impreza miała przywrócić Zamieć na szczyt. Teraz wiele osób może mieć kolejne Diablo po prostu gdzieś.

Czytaj też: Tajemnicze demo gry ma prezentować grafikę na PlayStation 5

Źródło: wccftech.com