Reklama
aplikuj.pl

To kolejny tydzień, gdy Blizzard przeprasza za Overwatch 2

overwatch 2

Overwatch 2 przyciąga wielu graczy, ale przez ostatnią komunikację twórców z graczami można odnieść wrażenie, że tytuł dawno powinien upaść. Za co tym razem przepraszają twórcy?

Balans i Salon Gier w Overwatch 2 do przerobienia

Znów tydzień zaczynamy od informacji od Blizzarda, który zwraca uwagę, że coś w jego Overwatch 2 nie działa i zastanawia się jak to naprawić.

Czytaj też: Xbox Game Pass zabija sprzedaż gier, a PlayStation kusi graczy

Wygląda na to, że obecnie istnieją spore problemy z balansem, dlatego chcemy je naprawić przed aktualizacją śródsezonową.

Zespół prowadzi również dyskusje na temat Salonu gier. Uważamy, że istnieje kilka problemów związanych z tym obszarem. Kolejki w niektórych trybach są niezwykle długie. Co gorsza, mamy wyzwania, które wymagają grania w Salonie i przenieśliśmy najpopularniejsze tryby z tej karty na kartę pozarankingową. Krótkoterminowo planujemy zmniejszyć liczbę kart, wrzucić niektóre tryby do jednej puli w rotującej kolejce, lub wprowadzić oba te rozwiązania jednocześnie. Długoterminowo możemy dodać nowe tryby lub zmienić funkcję.

Poprawki do Overwatch 2

Zgodnie z zapowiedziami wprowadzono już poprawki w Overwatch 2, które mają zmienić częstotliwość występowania map danego typu.

W zeszłym tygodniu rozmawialiśmy o mapach do Przepychanki i tym, że pojawiają się około 30% częściej niż mapy innych typów. W tym tygodniu wprowadziliśmy szybką poprawkę, dzięki której nieco wyrównamy występowanie map. W zależności od wpływu tej zmiany możliwe jest, że wprowadzimy kolejne modyfikacje w przyszłości.

Czytaj też: Resident Evil 7 miał wyglądać jak krytykowane RE6

Blizzard doprecyzował także detale współpracy z One-Punch Man, w którym przyznaje, że firma się jeszcze uczy i będzie coraz lepiej podchodzić do tego typu kooperacji.

Jesteśmy naprawdę podekscytowani współpracą z marką One-Punch Man w trakcie tego sezonu. To nasza pierwsza współpraca na taką skalę. Uważamy, że świat Overwatch i jego bohaterowie są wyjątkowi, a ich wygląd i brzmienie są nieodłącznym elementem gry. Chcemy to zachować, jednocześnie mając możliwość wprowadzenia innych ekscytujących marek do gry. Przy okazji skórek z One-Punch Man zauważycie, że nasi bohaterowie noszą kostium postaci z tego anime. Nadal wyglądają jak nasi bohaterowie na polu bitwy i wciąż brzmią tak samo. Naszym zamiarem jest zintegrowanie innych postaci z Overwatch, a nie zastąpienie nimi naszych obecnych bohaterów. Będziemy się uczyć z każdą kolejną współpracą. Mamy już w planach następne, a każda z nich sprawi, że będziemy w tym coraz lepsi.