Reklama
aplikuj.pl

Blizzard podsumowuje betę Overwatch 2

overwatch 2

Testy Overwatch 2 sprawiły, że wiele osób zaczęło nazywać grę Overwatch 1,5. Jak Blizzard komentuje testy, które się odbyły? Kiedy spodziewać się kolejnej bety?

Czy Overwatch 2 będzie jak beta?

Dziś wiele osób naśmiewa się z tego, że nowy Overwatch równie dobrze mógł być aktualizacją poprzedniej części. Wrażenia z gry nie sprawiły, że gracze zachwycali się nową jakością, a mieli wrażenie ogrywania czegoś, co już widzieli. Pytanie tylko, czy być może Blizzard nie miał tego zaplanowanego?

Czytaj też: Techland z nową grą! Firma szuka deweloperów

Nie znamy dokładnych celów twórców, ale pierwsze początkowe testy mogły bardziej sprawdzać stabilność kodu sieciowego, niż skupiać się na zmianach w samej rozgrywce. To w końcu okrojona beta, w której nie wszystko działa, a Blizzard może wydać grę kiedy tylko chce.

Co Blizzard mówi o becie Overwatch 2?

Deweloperzy przyznają, że byli zarówno onieśmieleni, jak i zainspirowani zainteresowaniem i entuzjazmem okazywanymi tej grze przez graczy. Na zakończenie 1. fazy testów reżyser gry Overwatch 2, Aaron Keller, podzielił się kilkoma słowami w imieniu zespołu twórców z Team 4:

Zespół Overwatch chciałby poświęcić chwilę, aby przekazać serdeczne podziękowania wszystkim graczom, którzy wzięli udział w pierwszych beta-testach. Przyglądanie się jak nasza społeczność gra w naszą grę było ogromnie ekscytujące. Wasz entuzjazm dla niej i jej uniwersum tak wiele dla nas znaczy. Zawsze tak było i zawsze będzie.

Overwatch jako świat i jako uniwersum ma głębokie osobiste znaczenie dla naszego zespołu. Wkładamy w to dzieło nasz czas, energię twórczą i pasję. Prezentacja czegoś, co tak wiele dla ciebie znaczy, zawsze budzi niepokój. Szczególnie wtedy, gdy wiesz, że nie jest to skończone dzieło i prosisz ludzi o prawdziwą i uzasadnioną krytykę tego, co stworzyłeś.

Ale powód, dla którego to robimy, jest ważny – chcemy stworzyć lepszą grę, a to jest możliwe tylko dzięki naszym graczom i naszej społeczności. Testy takie jak ten są istotną częścią procesu ulepszania Overwatch. Nie możemy się doczekać, aż wykorzystamy wszystko, czego nauczyliśmy się podczas bety, i zastosujemy to w grze. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że będziemy mogli znów ją wam zaprezentować.

Dziękujemy za poświęcony czas, energię i pasję!

Dziękujemy za grę.

Aaron Keller i cały zespół Overwatch

Blizzard wkrótce ogłosi, jak uzyskać dostęp do następnej fazy testów Overwatch 2, które odbędą się 16 czerwca.