Reklama
aplikuj.pl

Techland z nową grą! Firma szuka deweloperów

techland

Techland rozpoczyna przygodę z nową marką. Firma ujawniła grafikę koncepcyjną z nowej gry, która zapewne ma zachęcić deweloperów do pracy w Polsce.

Techland to nie tylko Dying Light

Choć w ostatnich latach Techland skupił się na produkcji serii Dying Light, to jednak wkrótce deweloperzy będą znów mogli wykazać się swoimi pomysłami tak, jak robili to przy okazji Call of Juarez, Nail’d, Dead Island czy wcześniejszych gier. Firma ogłosiła bowiem, że pracuje nad nieogłoszonym tytułem, który jest zupełnie nową grą.

Czytaj też: Take-Two chwali się wynikami GTA

https://twitter.com/P_theprgirl/status/1526563420706840578?s=20&t=_hH0dDZbaMB6U8hm__CA0w

Tytuł zapewne nie jest nawet bliski ukończenia, ale prace cały czas trwają. Z opublikowanej grafiki można wywnioskować, że tym razem Techland zabierze nas w azjatyckie klimaty. Cała reszta to aktualnie domysły graczy. Czy to RPG z krwi i kości czy proste RPG akcji w stylu Dying Light? Czy w grze będzie parkour? Nic z tych rzeczy nie wiadomo.

Niektórzy gracze już teraz piszą wiadomości, w których liczą na to, że nowy tytuł będzie po prostu Dying Light w azjatyckich klimatach. Szczerze, bym był bardzo zdziwiony gdyby tak się stało. Po pierwsze, obstawiam, że firma będzie chciała posiadać bardziej różnorodne portfolio, a nie być firmą „o grach z parkourem”. Po drugie, tworzenie gier o zombie przez tyle lat zapewne jest męczące i część pracowników może chcieć w końcu skupić się na czymś zupełnie innym, z innego gatunku.

Techland zatrudnia

Dlaczego Techland tak wcześniej ujawnił prace nad nową grą? W ostatnich latach często słyszeliśmy, że firmy tworzące gry wideo nie powinny tak wcześnie ogłaszać swoich produkcji, aby nie skończyć jak Cyberpunk 2077. Do tego zawsze jest przyjemniej, gdy ogłoszona gra ma trafić do premiery za kilka miesięcy, a nie za kilka lat.

Czytaj też: Mafia 4 bez samochodów? Wyciekają pierwsze informacje

Dlaczego zatem CD Projekt RED już teraz ogłosił nowego Wiedźmina, Quantic Dreams Star Wars Eclipse, a Bethesda The Elder Scrolls VI skoro do premiery tych gier zapewne jeszcze minie mnóstwo czasu? Taką drogą nie trzeba by podążać, gdyby nie problemy ze znalezieniem pracowników. W branży growej wciąż jest niedobór osób potrafiących tworzyć gry wideo i firmy walczą ze sobą o każdą osobę. Takie wczesne ujawnianie, nad czym się pracuje ma po prostu na celu zachęcenie pracowników do zgłoszenia się do pracy. Techland zatrudnia teraz tyle osób, że można by z tego założyć oddzielne studio. Oferty znajdziecie pod tym linkiem.