Reklama

Z blokami EK Lingum stworzycie drewniany komputer wysokiej klasy

blokami EK Lingum, drewniany komputer wysokiej klasy

Ogłoszono właśnie dostępność EK-Quantum Vector RTX 3080/3090 Lignum Edition, czyli specjalnych bloków wodnych na najwydajniejsze karty NVIDIA, z którymi Wasz “wooden PC” wcale już taki drewniany nie będzie. Przynajmniej w ujęciu wydajności, bo w praktyce… to już inna sprawa.

Trudno tak naprawdę nie czuć pewnego dziwnego “czegoś”, patrząc na blok wodny tego typu. Tak samo mogliśmy się czuć przy pierwszych kartach graficznych z podświetleniem RGB i tak też możemy teraz spytać “po co i komu”? Odpowiedź na to jest jednak prosta – temu, kto chce za to zapłacić i chce stworzyć unikalny zestaw komputerowy. Trudno bowiem wyobrażać sobie, że ktoś wetknie karty GeForce RTX 3080/RTX 3090 z blokami EK Lingum do zwyczajnej obudowy i nawet nie zadba o wizualne połączenie ich z resztą zestawu.

Czytaj też: Test Xiaomi Mi 11 Lite 5G. Średniak premium oferujący wiele

Bloki wodne EK-Quantum Vector RTX 3080/3090 Lignum Edition zostały stworzone z zamiłowania założyciela firmy do zarówno do stolarki, jak i nowoczesnych technologii komputerowych. Nazwa “Lignum” wzięła się od łacińskiego określenia drewna, a jego obecność na pokładzie bloku wodnego ma prezentować idealną symbiozę “najstarszego naturalnego materiału budowlanego i współczesnych, wysokiej klasy rozwiązań chłodzących”.

Bloki EK Lingum powstały przez zamiłowanie

Nie jest to byle jakie drewno, bo bloki EK Lingum sięgnęły po orzech czarny, czyli jedno z droższych wyborów na rynku konsumenckim. Firma zadbała o to, aby ta unikalna wstawka była wyłącznie ozdóbką i nic w tym dziwnego, bo właściwości drewna co do wchłaniania cieczy i reakcji na temperaturę jednoznacznie wskazują, że jego wybór nie bez powodu nie jest taki powszechny. Co najważniejsze, EK Lingum są wyjątkowe w ujęciu każdego egzemplarza przez to, że naturalny rozkład słojów jest odmienny.

Czytaj też: Chiny produkują układy krzemowe na potęgę. Ile wyprodukowały już w 2021 roku?

Każdy kawałek wykorzystanego drewna jest starannie dobierany, ręcznie obrabiany i lakierowany wieloma warstwami matowego lakieru z otwartymi porami. Same w sobie bloki wodne Lingum są oparte na istniejących już EK-Quantum Vector RE RTX 3080/3090 firmy EK, dlatego są kompatybilne z większością referencyjnych projektów (nie Founders Edition) kart graficznych GeForce RTX 3080, 3090 oraz Zotac Trinity RTX 3080 i 3090.

Czytaj też: Tablet dla małych dzieci. Oto Huawei MatePad T 10 Kids Edition

Z blokami EK Lingum możecie być pewni, że Wasze karty graficzne będą posiadały chłodzony nie tylko rdzeń, ale też układy pamięci oraz sekcję zasilania z bezpośrednim stykiem z tranzystorami MOSFET i dławikami. W zestawie znajdziecie też aluminiowy, anodowany na czarno backplate. Cena za taką drewnianą przyjemność? 349,9 euro.