Reklama
aplikuj.pl

To koniec Bloodborne od From Software. Studio nad niczym nie pracuje

bloodborne

Bloodborne to już klasyk z PlayStation 4. Tytuł nie doczekał się żadnej kontynuacji, a gracze jedynie mogli liczyć na jeden dodatek. Niektórzy wciąż jednak wierzą w kontynuację.

Czy w temacie Bloodborne cokolwiek się dzieje?

Na nowe Bloodborne czekają miliony graczy. Tytuł, który zgarnął oceny 10/10 na PlayStation 4 nie został ulepszony do wersji PlayStation 4 Pro, a fani dziś sami starają się podkręcać grę na nowszej konsoli Sony. Wiele osób chciałoby jednak po prostu zagrać w coś nowego. Tak się raczej prędko nie stanie.

Na co liczą gracze? Jednym wystarczyłby wspomniany prosty patch, który pozwoliłby ogrywać Bloodborne na PlayStation 4 Pro w płynności 60 klatek na sekundę. Tytuł działa dziś na PlayStation 4 w rozdzielczości 1080p i w niestabilnych 30 klatkach. Wersja PS4 Pro jedynce co ulepsza to to, że konsola nie schodzi poniżej 30 klatek. To samo dotyczy gry odpalonej na PS5 – tytuł nie oferuje nic więcej na aktualnej generacji.

Czytaj też: Demo Cyberpunk 2077? CD Projekt chce odzyskać graczy

Wymarzony patch 60 fps nie jest mrzonką, a tytuł jest w stanie działać w takiej płynności na PlayStation 4 Pro, co udowodnili moderzy z przerobionymi konsolami.

Czytaj też: Might and Magic powróci! Szansa na słynne „heroski”?

Inni gracze chcieliby jednak zobaczyć remaster gry na aktualną generację konsol, a Ci bardziej wymagający – remake zawierający już zawartość z dodatku. Nie zapominajmy o marzeniach dotyczących wersji gry na PC oraz ewentualnej kontynuacji. Żarty o Bloodborne Kart przemilczmy.

https://twitter.com/LxnarTears/status/1365035936166383624?s=20&t=NJycBOENcKZ9Psjv2au7-Q

Wychodzi jednak na to, że gracze nie otrzymają… nic. Informator, który dostarczał wieści na temat różnych gier Form Software, przyznaje, że o ile o każdej zapowiedzianej dotychczas grze studia wiedział wcześniej, to jednak ani razu nie słyszał jakiejkolwiek plotki na temat czegokolwiek, co odnosiłoby się do Bloodborne. Temat gry w studiu po prostu nie istnieje.

To może Bloodborne nie od From Software?

Czy wpis informatora przekreśla szanse na coś nowego od From Software? Być może tak, ale pamiętajmy, że informator ma informacje o tym właśnie studiu. Sama marka Bloodborne należy do PlayStation, więc Sony może przekazać stworzenie kontynuacji gry innej ekipie!

Kto mógłby zająć się produkcją? Gracze wskazują na Bluepoint Games, które już teraz przygotowało remake Demon’s Souls. Ekipa udowodniła, że byłaby w stanie stworzyć tego typu grę, więc być może, to oni zaskoczą nas kiedyś Bloodborne 2.