Reklama
aplikuj.pl

Might and Magic powróci! Szansa na słynne „heroski”?

might and magic

Ubisoft jeszcze oficjalnie nie zapowiada nowego Might and Magic, ale oferta pracy zdradziła istnienie nowego projektu. Co wiemy o niespodziewanej produkcji?

Nowa gra Might and Magic

Ubisoft w ostatnim czasie ma problemy z zatrudnianiem osób. Deweloper z dużym wyprzedzeniem ogłasza swoje produkcje, licząc na to, że znane marki przyciągną pracowników. Tutaj oficjalnie gry nie ogłoszono, ale francuska firma nie kryje się w ogłoszeniach o pracę z tym, nad czym pracuje.

Nowa oferta pracy w Ubisoft skierowana jest do osoby, która chciałby zająć się marketingiem marki przy nowej grze Might and Magic. Z ogłoszenia dowiadujemy się również, iż Ubisoft nie traktuje nowej gry jako małego projektu i zakłada produkcję o wysokim budżecie. Będzie to zatem gra AAA.

Czytaj też: Minimalne wymagania Elden Ring były tak wysokie, że zniknęły ze Steama

Co ciekawe, miejscem pracy ma być Ubisoft Shanghai. Ekipa ta dotychczas wspierała inne zespoły Ubisoftu, tworząc poszczególne elementy większych produkcji. To oni odpowiadają między innymi za symulację życia zwierząt w grach z serii Far Cry. Wydaje się zatem, że studio dostaje swoją szansę na duży projekt.

Co wybiorą? Klasyka czy Heroes of Might and Magic?

Informacja o nowym Might and Magic zapewne jest bardzo ekscytująca dla polskich graczy, ponieważ słynne heroski to u nas gra kultowa. Wielu Polakom seria kojarzy się tylko ze strategiczną odnogą Heroes, podczas gdy trzeba pamiętać, że Might and Magic to głównie gry RPG. W głównej serii dotychczas ukazały się:

  • Might and Magic Book One: The Secret of the Inner Sanctum (1986)
  • Might and Magic II: Gates to Another World (1988)
  • Might and Magic III: Isles of Terra (1991)
  • Might and Magic IV: Clouds of Xeen (1992)
  • Might and Magic V: Darkside of Xeen (1993)
  • Might and Magic VI: The Mandate of Heaven (1998)
  • Might and Magic VII: For Blood and Honor (1999)
  • Might and Magic VIII: Day of the Destroyer (2000)
  • Might and Magic IX (2002)
  • Might & Magic X: Legacy (2014)

Czytaj też: Darmowe DLC do Dying Light 2 dostępne, ale gracze proszą o naprawę gry

Od ostatniej odsłony Might and Magic X: Legacy minie niedługo osiem lat, a już przed tą częścią gracze musieli długo czekać na coś nowego. Doszliśmy do sytuacji, w której korzenie serii w postaci RPG czy odsłony Heroes of Might and Magic są tak wiekowe, że niektórzy mogą ich zupełnie nie kojarzyć. Dziś seria bardziej znana jest na smartfonach za pośrednictwem gier Might and Magic Heroes: Era of Chaos czy Might and Magic: Chess Royale