WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Oto BMW 128ti, czyli idealny konkurent VW Golfa GTI

Każdy hot hatch, to dobry hot hatch, jako że wydajnych hatchbacków na rynku europejskim nigdy nie jest za mało. Tym razem dostaniemy coś w tym segmencie prosto od BMW w postaci modelu 128ti.

Chociaż BMW 128ti nie jest jeszcze dostępny do kupna, przechodzi obecnie ostatnie testy na torze Nürburgring, zanim trafi do sprzedaży w listopadzie tego roku. To ogłoszenie możemy jednak uznać za jego premierę, jako że ten model nie ma przed nami żadnych tajemnic (via Motor1).

128ti znajduje się o krok poniżej M135i xDrive w serii 1, a w przeciwieństwie do swojego rodzeństwa, ma napęd na przednie koła. Waży przy tym o 80 kilogramów mniej, co rzutuje bezpośrednio na wydajność, jak zresztą dodatek mechanizmu różnicowego Torsen o ograniczonym poślizgu.

Za napęd w BMW 128ti odpowiada czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem o pojemności 2,0 litra, który zapewnia 262 KM w porównaniu z 302 KM w M135i xDrive. Silnik łączy się z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów, pozwalając na sprint do setki w 6,1 sekundy.

Czytaj też: Nowe BMW Serii 2 dostrzeżone na Nurburgring w wydaniu M

BMW 128ti jest też niższy o 10 mm względem standardowej serii 1, a resztę dopełnia ulepszona kierownica, hamulce sportowe M, a nawet opcja wybrania sportowych opon. Ceny pozostają jednak nieznane, a poznamy je zapewne już za dwa miesiące.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News