BMW iNext dostrzeżone w śnieżnych testach

BMW iNext, testy BMW iNext, prototyp iNext, wygląd iNext, samochód elektryczny BMW

BMW przygotowuje się do wejścia na rosnący rynek luksusowych crossoverów elektrycznych, co znajduje potwierdzenie w najnowszych fotkach szpiegowskich.

BMW iNext to nadchodzący elektryczny crossover niemieckiej marki, którego firma traktuje, jako pokaz swoich technologicznych możliwości. Nowe zdjęcia szpiegowskie pokazują iNexta w teście na śnieżnym torze w Szwecji, na którym ponoć BMW dopracowuje technologie wspomagania (via Motor1).

Pod względem stylistyki iNext nie wydaje się odbiegać od istniejących crossoverów BMW. Bez naklejki „Elektryczny pojazd testowy” na drzwiach po stronie kierowcy nie byłoby nic specjalnego w wyglądzie tego samochodu pod kątem jego elektrycznego charakteru.

BMW nadal utrzymuje jednak w tajemnicy układ napędowy iNext, przewidując jedynie 600 km zasięgu w cyklu WLTP. Sami spodziewamy się z kolei wielu wersji napędu i pojemności akumulatorów, jak zresztą jesteśmy pewni co do autonomiczności na poziomie trzecim.

Czytaj też: Obejrzyjcie prototypy nowych Porsche, Mercedesów, Audi i nie tylko na torze

Inne zaawansowane technologicznie funkcje mają ponoć obejmować kontrolowane poziomy przyciemnienia szyby bocznej. Na wszystkie szczegóły przyjdzie nam poczekać do 2021 roku, bo wtedy to właśnie BMW iNext ma zadebiutować.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News