Reklama

Elektryczny SUV BMW iX3 już do zamówienia w Polsce!

BMW oficjalnie ogłosiło, że ruszyły zamówienia na elektrycznego SUVa z linii BMW X, czyli na model BMW iX3, który do pierwszych klientów trafi na początku 2021 roku.

Kupujący mogą bezpłatnie wybrać optymalne dla siebie rozwiązanie do ładowania, a to sprowadza się do mobilnej stacji albo wallboxa. To tym samym szansa na zaprzestanie zanieczyszczenia środowiska w ulubionym BMW X, dzięki w pełni elektrycznej wersji, która jest oferowana tuż obok hybryd plug-in oraz tradycyjnych spalinowych wariantów.

BMW iX3 cechuje znaczący postęp w zakresie gęstości mocy, zasięgu, masy, wielkości samochodu oraz jego elastyczności. Bazuje przy tym na koncepcji z 2018 roku, względem której nie zmieniła się aż tak bardzo, a nawet otrzymała podobne aerodynamiczne felgi, które zmniejszają współczynnik oporu powietrza o pięć procent.

Smukłe felgi przyczyniają się do stosunkowo niskiego współczynnika oporu tego elektrycznego SUVa BMW, który wynosi 0,29. Ten wynik osiągnięto również poprzez zaślepienie dużej części kratki nerkowej i wygładzenie podwozia. Nadal jednak BMW iX3 jest kompaktowym crossoverem opartym na X3, ale o 7,5 cm niższym.

BMW iX3 napędza pojedynczy silnik elektryczny, który przekazuje moc rzędu 286 koni mechanicznych i moment obrotowy na poziomie 400 Nm na tylne koła. Dzięki temu może pochwalić się sprintem do 96,5 km/h w 6,8 sekundy i ograniczoną do 180 km/h prędkością maksymalną.

Czytaj też: Tak może wyglądać Toyota 86 następnej generacji

Pod kątem zasięgu iX3 bazuje na akumulatorze o pojemności 80 kWh, którego użyteczna wynosi o 6 kWh mniej, co zapewnia do 460 km zasięgu na jednym ładowaniu wedle testów WLTP. W razie braku „paliwa” ładowanie mocą 150 kW zabierze 34 minuty, aby uzyskać 80% naładowania, ale już po 10 minutach można ponoć przejechać do 100 km.

W Polsce elektryczna wersja BMW X3 oferowana jest w cenie 282900 złotych, odpowiadając cenowo spalinowej wersji xDrive20d po doposażeniu. Oferta przedsprzedaży pozwala na bezpłatną personalizację sposobu ładowania samochodu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News