WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

BMW odmieni sytuację stacji ładujących w Niemczech

BMW Group ogłosiło znaczący projekt dotyczący infrastruktury stacji ładowania, którego celem jest stworzenie ponad 4100 nowych ładowarek dla pracowników w niemieckich lokalizacjach do 2021 roku.

A my powinniśmy się cieszyć, bo to w końcu nasz sąsiad. Nie jest bowiem tajemnicą, że infrastruktura stacji ładujących ma się obecnie nijak do liczby stacji paliwowych w Polsce i tak naprawdę na całym świecie. Do czasu, dzięki inicjatywą pokroju tej, którą obrało BMW, wspominając wcześniej, że popularność elektrycznych samochodów hamuje sama infrastruktura.

Większość stoisk będzie ładować z mocą 11 kW prądu przemiennego, ale niektóre punkty będą oferowały ładowanie nawet mocą 50 kW prądem stałym. BMW zamierza również udostępnić publicznie wiele z tych punktów.

Nowa infrastruktura ładowania umożliwia pracownikom BMW Group wygodne ładowanie samochodów w miejscu pracy w atrakcyjnych warunkach. Opcje ładowania w pracy stają się coraz ważniejsze, ponieważ coraz więcej pracowników korzysta ze zelektryfikowanych pojazdów BMW Group. Około połowa punktów ładowania będzie również otwarta publicznie.

Większość punktów ładowania zostanie zainstalowana w większym obszarze Monachium. Inne miejsca to: Berlin, Lipsk, Ratyzbona, Landshut, Wackersdorf i Dingolfing.

ŹRÓDŁO: