Reklama
aplikuj.pl

Hybrydy plug-in BMW nowej generacji zaskoczą nas zasięgiem

BMW PHEV, przyszłość hybryd BMW, hybrydy BMW, nowa generacja hybryd BMW

Według serwisu BMW Blog, cytującego członka zarządu BMW, w przyszłości hybrydy typu plug-in tej marki będą oferować nawet dwukrotnie okazalszy zasię tylko z użyciem elektryczności.

Obecna oferta BMW oferuje około 50 km zasięgu jazdy wyłącznie z użyciem silników elektrycznych po jednym naładowaniu akumulatora. Jednak według niedawnego raportu może się to wkrótce podwoić, co oznacza, że w przyszłości zasięg wyniesie nawet 100 km.

Potwierdzają to słowa wspomnianego członka zarządu, Pietera Note:

Oczywiście cały czas rozwijamy system napędowy i w przyszłości będziemy oferować do 100 kilometrów zasięgu elektrycznego, w zależności od segmentu.

Tego typu nacisk na zasięg hybryd nie jest przypadkiem, bo jak sugeruje tendencja wzrostowa popularności tych samochodów, BMW wręcz musi dbać o zapewniany przez nie zasięg, aby zdobyć klientów.

Zelektryfikowane pojazdy będą stanowiły od 15 do 25% globalnej sprzedaży BMW przed 2025 rokiem.

Czytaj też: Dla Porsche 911 Turbo S 2021 autostrada jest istną piaskownicą

Mniejsze hybrydy plug-in BMW mają obecnie akumulator 12 kWh, którego użyteczna pojemność wynosi 10,4 kWh (via InsideEVs). Większe modele PHEV tej marki, takie jak niedawno wprowadzony X5 45e, mają znacznie większy, bo 24 kWh pakiet o użytecznej wydajności 21,6 kWh, który zapewnia już nawet 87 km zasięgu.

To sugeruje, że BMW będzie mogło osiągnąć wspomniany zasięg 100 km na jednym ładowaniu w swoich hybrydach, o ile połączy tego typu pakietu akumulatorów z mniejszymi modelami.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News