WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

BMW X1 trzeciej generacji może wyglądać TAK

BMW X1 trzeciej generacji może wyglądać TAK

BMW X1 w obecnej generacji zmierza już w kierunku sześciu lat na rynku, ale oczywiście doczekało się odświeżenia przed nieco ponad rokiem. Jak jednak może wyglądać, kiedy doczeka się trzeciej generacji?

Ten popularny subkompaktowy SUV jest podstawowym dla BMW modelem, który występuje już regularnie na drogach w formie przedprodukcyjnych prototypów. To właśnie na ich podstawie grafik Tobias Buttner postanowił przedstawić najważniejsze wizualne zmiany, jakich doczeka się BMW X1 trzeciej generacji.

W jego pomyśle na tego SUVa widzimy zdecydowaną inspirację niedawno zaprezentowanym BMW serii 5, z eleganckimi reflektorami LED i światłami do jazdy dziennej na czele. Jednoczęściowa kratka z kolei przyjęła nieco większy rozmiar, nadając całej przedniej sekcji X1 znacznie więcej charakteru.

Tego brakuje jednak na panelach bocznych, gdzie tylko okolice progów zyskały nieco surowości, ale na szczęście tył już to wynagradza ze swoimi dwoma wydechami i dyfuzorem między nimi. Felgi z kolei zostały wyciągnięty prosto z katalogu BMW.

Czytaj też: Teaser hipersamochodu Hennessey Venom F5 ujawnia datę premiery

Jeśli jednak chodzi o to, co oficjalnie wiemy o X1 nowej generacji, to nie jest tego wiele. Plotki wspominają o obecności znanych już czterocylindrowych turbodoładowanych, 2-litrowych silników z ośmiobiegowymi automatycznymi skrzyniami biegów. Wybór napędu spocznie zapewne na FWD i AWD, diesel powinien znaleźć się w ofercie, a z czasem zadebiutuje też wersja hybrydowa.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News