WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

BMW z silnikiem V8 Mercedes-AMG z Gdańska zbiera spore zainteresowanie w sieci

Widocznie doczekaliśmy się swoich pięć minut na zagranicznych portalach motoryzacyjnych, ponieważ m.in. Road and Track napisał o pewnym BMW z Gdańska, które widnieje teraz na eBayu i choć niemiecki opis może budzić wątpliwości, to e-mail sprzedawcy wskazuje na twór naszego rodaka.

Oczywiście przerabianie BMW serii 1 na samochód do driftu może nie spodobać się fanom motoryzacji, ale miłośnikom jak najwyższych osiągów już tak. Oryginalny silnik został bowiem wymieniony na wolnossącą V8 od Mercedes-AMG, czyli ten sam, który zawitał pod maskę C63, czy SLS AMG. Silnik o dokładnej nazwie M156 osiąga imponujące 550 koni mechanicznych wrzucanych na tylną oś za pośrednictwem manualnej skrzyni biegów Mercedesa z silnikiem wysokoprężnym i mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu od Winters Performance.

Nie obyło się również bez zmian nadwozia, a nawet wnętrza, które zostało kompleksowo przebudowane. Finalnie na pokładzie znalazł się system przeciwpożarowy i klatka bezpieczeństwa, która spełnia wszystkie główne wymogi bezpieczeństwa dotyczące zawodów driftowych w Europie. Najlepsze jest też to, że każdy z Was może nabyć ten wyjątkowy egzemplarz BMW i to za prawie 130000 zł (29900 euro). Jak twierdzi wspomniany wyżej Road and Truck – „to dosyć rozsądna cena, jeśli chodzi o ilość wykonanej pracy niestandardowej i części”.

Czytaj też: Obecny silnik V12 zostanie z BMW przynajmniej do 2023 roku

Źródło: Road and Track