WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Bob Iger odchodzi ze stanowiska. Wiemy kto go zastąpi!

Zakończyła się pewna era w dziejach Disneya, wieloletni dyrektor generalny, Bob Iger, podjął decyzję o odejściu ze skutkiem natychmiastowym. Poznaliśmy też jego następcę.

Bob Iger dowodził Disneyem 15 lat. Za jego czasów studio przeszło szereg zmian i przejęło kilka firm, zapewniających im miliardowe zyski. To Iger nadzorował przejęcie w 2012 roku Lucasfilm, które do tej pory przyniosło Disneyowi 5.9 mld wpływów. W 2009 roku zadbał o przejęcie Marvel Entertainment, które jest najbardziej dochodową częścią filmowego imperium Disneya. Iger nadzorował również przejęcie Pixara i Foxa.

Na stanowisku dyrektora generalnego zastąpi Igera Bob Chapek, który z firmą współpracuje od 1993 roku, a od 2018 roku kieruje Disney Parks, Experiences and Products. Choć Iger ustępuje ze stanowiska natychmiastowo, nie oznacza, że od razu odchodzi z Disneya. Jego obecna umowa wygaśnie 31 grudnia 2021 roku, a do tego czasu zajmie stanowisko prezesa wykonawczego. Pomoże tech Chapekowi wdrożyć się i poznać obowiązki CEO.

Pozostaje nam czekać na rozwój wydarzeń, a wtedy zobaczymy jaki ta zmiana będzie miała wpływ na przyszłe decyzje twórcze Disneya. Iger doprowadził do największego rozkwitu studia, więc miejmy nadzieje, że Chapek będzie nie tylko kontynuował jego dzieło, ale rozwijał je nadal.