WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Jest szansa na kontynuację Uncharted

Chcielibyście wrócić do uniwersum Uncharted? Małe szanse na powrót do marki są.

Od pewnego czasu Troy Baker oraz Nolan North, czyli jedni z najpopularniejszych dubbingowców w świecie gier wideo założyli kanał, na którym ogrywają dawne hity retro. Ostatnio jednak prezentowany był gameplay z The Last of Us, który za każdym razem wypełniony jest ciekawymi informacjami na temat marki oraz samego Naughty Dog.

W ostatnim odcinku pojawił się wątek serii Uncharted. Wszystko dlatego, że wykorzystano okazję, aby przepytać swojego gościa, którym jest Neil Druckmanna – jedna z najważniejszych osób decydujących o kształcie gier Naughty Dog.

Uncharted to aktualnie seria, która nie ma słabych odsłon. Każda gra zasługuje na najwyższe noty i nawet spin-off w postaci Zaginione Dziedzictwa był doskonałym tytułem. Jak zatem tworzyć tak dobre kontynuacje?

Odpowiedź od Druckmanna brzmiała następująco:

W pewnym momencie zdajesz sobie sprawę z tego, że nie zrobicie nic lepszego [od danej odsłony], więc robimy coś innego. Przygotowujemy coś odmiennego.

Neil Druckmann chwali sobie również współpracę z Sony, które daje deweloperom kompletnie wolną rękę w tworzeniu gier, a na koniec dodaje:

Zrobiliśmy Uncharted 4 i od tamtej pory nie zrobiliśmy innego [dop. red. Neilowi prawdopodobnie chodzi o numerowane odsłony Uncharted], może kiedyś zrobimy, zobaczymy.

Wypowiedź dewelopera Naughty Dog skwitowana jest słowami aktora głosowego Nathana Drake’a – „Porozmawiamy sobie o tym.”