Szukacie mobilnej stacji roboczej? ZBook G8 od HP może się Wam spodobać

ZBook G8 od HP

Firma HP pochwaliła się swoimi najnowszymi stacjami roboczymi nastawionymi na mobilność, czyli po prostu laptopami ZBook G8, które doczekały się trzech wariantów.

W dobie pandemii oraz pracy zdalnej i hybrydowej posiadanie pod ręką potężnego sprzętu jest dla wielu podstawą dnia pracy, dlatego aspekt mobilności jest dla nich arcyważny. HP wie o tym doskonale, dlatego ma w swoim portfolio ZCentral, które to stanowi integralną część utrzymywania ciągłości działania firm w czasie pandemii, ułatwiając twórcom korzystanie ze zdalnego dostępu do mocy stacji roboczych, dzięki oprogramowaniu ZCentral Remote Boost. To jest naturalnie częścią ZBook G8.

Czytaj też: Co wiemy o Redmi Note 8 2021? Kontynuacja udanego modelu nadchodzi

Obecnie ceny tych stacji roboczych pozostaję nieznane, ale pierwsze dwa trafią do sprzedaży już w lipcu tego roku. Mowa o HP ZBook Studio G8 oraz HP ZBook Fury G8. Ten pierwszy wyróżnia się wyświetlaczem HP DreamColor nowej generacji z 120 Hz odświeżaniem i 100% pokryciem DCI-P3, a nawet certyfikatem PANTONE. W nim producent zadbał też o wysoką jakość dźwięku, a po stronie wydajności postawił na karty NVIDIA RTX A5000 lub GeForce RTX 3080 i procesory Intel Core i9 11. generacji.

Czytaj też: Test Xiaomi Mi Band 6. Czy warto zamienić Mi Banda 5?

Z kolei HP ZBook Fury G8 jest już zaprojektowany z myślą o wyższej możliwości, zapewniając podobne możliwości, jak wersja Studio, ale rozszerzając je o bardziej wytrzymałą obudowę z aluminium, modułowość pod kątem portów i opcjonalny ekran HP Sure View Reflect. W nim HP ponoć zamknęło “wydajność z komputerów stacjonarnych”, co akcentuje możliwość wyposażenia go w nawet 128 GB pamięci DDR4-3200, kartę graficzną RTX A5000 i procesor Intel Core i9 lub Xeon.

Czytaj też: Nowe pamięci DDR4 RGB Gaming X Biostara

Zestawienie dopina dostępny najpierw, bo już od czerwca HP ZBook Power G8. Ten jest już zorientowany na nieco mniej zasobne budżety, łącząc w sobie profesjonalną wydajność, wysokie bezpieczeństwo, czy łatwość serwisowania. Po stronie sprzętu akcentuje to szereg certyfikatów, Procesory Intel Core 11. generacji, do 64 GB pamięci operacyjnej o taktowaniu 32000 MHz i karta graficzna NVIDIA RTX A2000.