Reklama

Co wiemy o Redmi Note 8 2021? Kontynuacja udanego modelu nadchodzi

Note 8 2021, Redmi Note 8 2021, specyfikacja Redmi Note 8 2021

Już za niedługo na rynku możemy spodziewać się nowości od submarki Xiaomi, czyli Redmi. Firma potwierdziła, że wypuści na rynek swój nowy smartfon Redmi Note 8 2021, aby uczcić sprzedaż 25 milionów sztuk modelu Note 8. Nie wiemy nic o planowanej dacie premiery, ale za to dowiedzieliśmy się parę informacji na temat tego odświeżonego modelu.

Redmi Note 8 2021 – jak bardzo różni się od swojego poprzednika?

Zdjęcia zapowiadające nadchodzącą nowość ukazują nam go z wycięciem w kształcie kropli, gdzie została umieszczona przednia kamerka prawdopodobnie o rozdzielczości 13 Mpx. Sam wyświetlacz ma przekątną 6,3 cala, a jego rozdzielczość może wynieść 1080 pikseli, tak jak to było w przypadku Note 8. Na tyle smartfona znajdziemy z kolei czytnik linii papilarnych oraz konfigurację czterech aparatów.

Czytaj też: Jakiego iPada wybrać? iPad, iPad Air, iPad Pro – którego iPada kupić

Informacje dotyczące rozdzielczości kamer, oprócz znanego głównego obiektywu z matrycą o rozdzielczości 48-Mpx, nie zostały ujawnione. Plotki wspominają jednak o aparacie ultraszerokątnym o rozdzielczości 8 Mpx, a także o czujniku głębi i obiektywie makro o rozdzielczości 2 Mpx.

Smartfon został przedstawiony w dwóch kolorach, a powyżej możecie zerknąć, jak się one prezentują. Oprócz tego możecie porównać sobie te dwa smartfony, jako że poniżej widzicie obecnie dostępnego Note 8, ale raczej nie doszukacie się różnic.

Czytaj też: Co napędzi Samsung Galaxy S21 FE? Wyciek zdradza układ

Sercem Note 8 2021 będzie Helio G85 współpracujący z 4 GB pamięci RAM i do 128 GB pamięci wewnętrznej. Do tego dostaniemy szybkie ładowanie o mocy 22,5 W, a to oznacza wzrost względem poprzednika. Nie wiemy, jaka jest jego pojemności baterii, ale jeśli chodzi o model Note 8 to jego zasilaniem zajmuje się akumulator o pojemności 4000 mAh z obsługą szybkiego ładowania o mocy 18 W.