Reklama
aplikuj.pl

Braki Ryzen 5000H w firmie XMG. Problem dostępności mobilnych procesorów AMD

Braki Ryzen 5000H w firmie XMG, Braki Ryzen 5000H

Firma XMG, zajmująca się głównie produkcją laptopów, poinformowała, że rynek dręczą braki Ryzen 5000H, czyli najnowszych procesorów AMD.

XMG ujawnia braki Ryzen 5000H

W oficjalnym oświadczeniu firma XMG ujawniła szczegóły na temat dostępności SWOICH (ten stan rzeczy nie musi reprezentować sytuacji innych firm) laptopów i problemów, z jakimi się borykają. Wszystko po to, aby odpowiedzieć na pytanie, kiedy zacznie przyjmować zamówienia na swoje laptopy.

Czytaj też: Rdzeń graficzny AMD Nashira Summit znaleziony w AotS
Czytaj też: Karta graficzna Intela Iris Xe nie zadziała z procesorami AMD
Czytaj też: Seria Radeon RX 7000 może zapewnić AMD sukces na miarę Ryzenów

Wśród problemów wyróżniają się te z dostępnością mobilnych procesorów AMD Ryzen 5000H, które są dla firmy jedną wielką tajemnicą.

Jak czytamy:

Nasza największa niepewność dotyczy procesorów AMD Cezanne w pierwszej połowie tego roku. Pomimo naszych najlepszych starań, aby prognozować i umożliwić składanie zamówień bardzo wcześnie i pomimo doskonałych badań i rozwoju, mamy bardzo niewielki wgląd w to, ile laptopów z procesorami AMD z serii 5000 będziemy w stanie wysłać do klientów w ciągu najbliższych 3 miesięcy.
To oznacza, że nie wiemy, kiedy otrzymamy pierwszą partię procesorów do naszej fabryki. Nie wiemy jeszcze, jak duża będzie partia ani kiedy nadejdzie.