Szacuje się, że w polskiej branży IT brakuje około 50 tysięcy specjalistów a w Unii Europejskiej ta liczba wzrasta do 300 tysięcy. Prognozy pokazują jeszcze większe braki – w ciągu 3 lat na świecie ma brakować aż 1 miliona specjalistów. W zapełnieniu luki nie pomaga fakt, że absolwentom uczelni brakuje wiedzy praktycznej.

Zgodnie z danymi Komisji Europejskiej, w ciągu ostatniej dekady zapotrzebowanie na specjalistów IT wzrastało o 4% rocznie. Pomimo stałego wzrostu zatrudnienia liczba wolnych miejsc pracy ciągle wzrasta i będzie wzrastała. W szczególności brakuje osób wyspecjalizowanych w technologiach takich jak SalesForce, Documentum, Adobe Experiance Manager (AEM) czy walidacji oprogramowania. Na uczelniach nikt tego nie uczy. Absolwenci, którzy chcą je poznać, muszą skorzystać z certyfikowanych szkoleń. Darmowe kursy realizowane są przez spółkę Transition Technologies Managed Services. Iga Trojanowska z tej firmy mówi:

Mamy świadomość, że podczas trwania studiów ciężko jest posiąść praktyczne umiejętności w zakresie konkretnych rozwiązań IT. Dlatego też chcemy ułatwić absolwentom wkroczenie na rynek pracy, poprzez zdobycie potrzebnych kwalifikacji w zakresie niszowych technologii. Na początku realizowaliśmy Akademie w zakresie rozwiązań SalesForce oraz Documentum. Pozytywny obiór ze strony uczestników oraz rynkowe trendy, przekonały nas, że warto rozszerzyć zakres szkoleń o kilka następnych obszarów. Podkreślania wymaga fakt, że kończą się one otrzymaniem certyfikatu i są bezpłatne. Naszym priorytetem jest przeszkolenie i zaangażowanie w projekty komercyjne jak największej grupy specjalistów.

Darmowa akademia jest skierowana do administratorów, testerów oraz programistów.

Dynamicznie zmieniające się otoczenie rynkowe i oczekiwania firm w zakresie: wsparcia sprzedaży, zarządzania procesami biznesowymi i produkcyjnymi, digital marketingu, sprawiają, że technologie SalesForce, Documentum, walidacji oprogramowania oraz AEM z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością w świecie biznesu. Śmiało mogę stwierdzić, że ta tendencja zostanie zachowana. Realizowane przez nas szkolenia w pełni wpisują się w ten nurt.

SalesForce to nowe technologia wspierająca sprzedaż i zapewniająca obsługę klienta w chmurze. Documentum pozwala na proste zarządzanie procesami biznesowymi a Adobe Experience manager wspiera klientów w cyfrowym marketingu. Jeśli jesteście zainteresowani tymi technologiami to śledźcie poczynania tej spółki.

Źródło: Materiały prasowe

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej