Reklama
aplikuj.pl

Brazylijczycy testują lek na koronawirusa, który ma 94% skuteczności

terapia koronawirus

Według Ministra Nauki, Technologii, Innowacji i Komunikacji Marcosa Pontesa, brazylijscy lekarze znaleźli lek, który w warunkach laboratoryjnych zapewnił 94-procentową skuteczność w zwalczaniu SARS-CoV-2.

I choć nie wiadomo, o jakim środku mowa, to z komunikatu wynika, że w maju zostanie on wprowadzony do pięciu różnych szpitali. Łącznie 500 osób zostanie poddanych eksperymentalnej terapii, której wyniki powinniśmy poznać już w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Pontes twierdzi, że nazwa leku pozostanie tajemnicą aż do momentu, w którym uda się dowieść jego efektywności. Władze chcą uniknąć sytuacji, w której mieszkańcy wykupują zapasy tego środka i stosują go w nieodpowiedni sposób. Zapewniają jednocześnie, że lek ten jest tani i najprawdopodobniej nie wywołuje poważnych skutków ubocznych.

Czytaj też: Ten prosty zabieg może uratować życie wielu osób zakażonych koronawirusem

Grupa objęta badaniami będzie obejmowała osoby powyżej 18 roku życia, ale bez ciężkich przypadków. Pacjenci będą musieli podpisać umowę w celu wzięcia udziału w eksperymencie, który będzie polegał na losowym podawaniu leku lub placebo. Przewiduje się, że badanie zakończy się w ciągu czterech tygodni.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News