Reklama

Festiwal filmowy Nowe Horyzonty 2020 nie odbędzie się w planowanym terminie

Nowe Horyzonty 2020 odwołane, Nowe Horyzonty 2020 data, Nowe Horyzonty 2020 Wrocław, Nowe Horyzonty 2020 kiedy

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wydał oświadczenie o odwołaniu wszystkich wydarzeń kulturalnych aż do końca sierpnia. Organizatorzy Nowych Horyzontów 2020 poinformowali o odwołaniu festiwalu.

CZYTAJ TEŻ: Chciałbyś zagrać w nowym filmie Scorsese? Teraz masz szansę! Wystarczy wesprzeć tę akcję charytatywną

Nowe Horyzonty 2020 to festiwal filmowy organizowany we Wrocławiu. W tym roku miała odbyć się 20 edycja, jednak z powodu rozporządzenia wydanego przez prezydenta Wrocławia impreza nie zostanie zorganizowana w planowanym terminie 23 lipca – 2 sierpnia 2020. Organizatorzy wystosowali specjalne oświadczenie informujące o zaistniałej sytuacji. Zaznaczają, że nie odwołują imprezy i postarają się znaleźć nową formułę i datę dla festiwalu.

Nie powinniśmy się spodziewać go przed końcem sierpnia, gdyż zarządzenie Jacka Sutryka wyklucza organizację wydarzeń kulturalnych właśnie do końca sierpnia. Wszystko z powodu koronawirusa. To mądre podejście, bo nawet jeśli do wakacji sytuacja się unormuje, to nadal będziemy musieli zachować szczególną ostrożność, by nie dopuścić do ponownego wybuchu pandemii.

Drodzy Państwo,

żywiliśmy nadzieję tak długo, jak było to możliwe. Każdego dnia liczyliśmy, że mimo wszystko uda się nam wszystkim spotkać we Wrocławiu na przełomie lipca i sierpnia. Jednak 14 kwietnia prezydent Wrocławia, Pan Jacek Sutryk, poinformował o odwołaniu wszystkich wydarzeń kulturalnych we Wrocławiu do końca sierpnia 2020. Nie mamy więc już złudzeń – 20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty nie odbędzie się w planowym terminie. Teraz, w porozumieniu z miastem, pracujemy nad znalezieniem nowej daty i optymalnej formuły dla zrealizowania tegorocznej edycji.

O wszystkich zmianach poinformujemy natychmiast, kiedy tylko ustalimy szczegóły. Poszukujemy jak najlepszych rozwiązań dla wszystkich osób, które chcą wziąć udział w tegorocznej edycji naszego festiwalu, przede wszystkim dla tych osób, które już kupiły karnety na ten rok.

Wydarzenia branżowe festiwalu (Polish Days, First Cut Lab, Studio Nowe Horyzonty+, A Sunday in the Country) odbędą się w możliwej do przeprowadzenia formule w zaplanowanych wcześniej terminach lipcowych.

Dziękujemy za wszystkie słowa i gesty wsparcia, które do nas docierają. To dzięki nim mamy siły, aby mierzyć się z kolejnymi wyzwaniami. Dzięki nim wiemy, że to co robimy, jest dla Was ważne. A przede wszystkim, utwierdzają nas w przekonaniu, że nasza praca ma sens.

Wierzymy, że już wkrótce spotkamy się na pokazach filmowych!

Roman Gutek, Marcin Pieńkowski i zespół Nowych Horyzontów

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News