Reklama
aplikuj.pl

British American Tobacco pracuje nad szczepionką na koronawirusa

szczepionka na koronawirusa, szczepionka na covid-19, szczepionka koronawirus, szczepionka covid-19

British American Tobacco to kolejna firma, która zbliża się do opracowania szczepionki na Covid-19. Jej rozwiązanie aktualnie przechodzi testy przedkliniczne.

Dokładniej rzecz biorąc szczepionkę opracowuje Kentucky BioProcessing (KBP), które należy do British American Tobacco . KBP działa na zasadach komercyjnych, ale całość prac wokół tworzenia szczepionki ma się odbywać na zasadach pro bono.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

Do stworzenia szczepionki wykorzystuje się technologię opartą o szybko rosnące rośliny tytoniu. Proces ma ten dużą przewagę w porównaniu z konwencjonalnymi technologiami produkcji szczepionek. Jets on potencjalnie bezpieczniejszy, pozwala na szybsze wytworzenie szczepionki, jej formulacja pozostaje stabilna w temperaturze pokojowe i pozwala na uzyskanie efektywnej odpowiedzi immunologicznej po podaniu już jednej dawki.

Dr David O’Reilly, dyrektor badań naukowych w BAT powiedział, mówi:

Współpracujemy z Amerykańską Agencją ds. Żywności i Leków i szukamy wskazówek co do dalszych kroków. Współpracujemy również z brytyjskim Departamentem Zdrowia i Opieki Społecznej oraz BARDA (Biomedical Advanced Research and Development) w USA, aby zaoferować nasze wsparcie i dostęp do naszych badań w celu przyspieszenia prac nad szczepionką na Covid-19.Opracowanie szczepionki to trudne i złożone zadanie, ale wierzymy, że dokonaliśmy znaczącego przełomu dzięki naszej platformie technologicznej i jesteśmy gotowi do współpracy z rządami i wszystkimi zainteresowanymi stronami, aby pomóc w wygraniu wojny z Covid-19. W pełni zgadzamy się z apelem Organizacji Narodów Zjednoczonych o zaangażowanie całego społeczeństwa w walkę z globalnymi problemami. KBP od pewnego czasu pracuje nad alternatywnymi sposobami wykorzystania możliwości technologicznych, wiedzy i badań, jakimi dysponują producenci wyrobów tytoniowych. Jednym z takich alternatywnych zastosowań jest opracowanie szczepionek roślinnych. Jesteśmy zaangażowani w globalne wysiłki na rzecz powstrzymania rozprzestrzeniania się Covid-19 przy użyciu tej technologii .

British American Tobacco mówi, że jeśli badania powiodą się, to będzie można wyprodukować pomiędzy 1 a 3 miliony dawek szczepionek tygodniowo już od czerwca.

Czytaj też: Aktywacja układu odpornościowego może być bronią na koronawirusa