Basketcases to nie tylko angielskie słówko określające koszyk (bez spacji), ale też rodzaj niszy na rynku, jaką jest trendujące ostatnio niezmontowane, nieodrestaurowane lub częściowo przywrócone do stanu świetności motocykle. Popularność tego niecodziennego segmentu widać jak na dłoni przy kwocie, za jaką udało się sprzedać motocykl Brough Superior SS100 z 1930 roku. 

Ten wyjątkowy egzemplarz sprzedał się bowiem na ostatniej aukcji w Narodowym Muzeum Motoryzacji H & H Classics w Wielkiej Brytanii za całe 561556$, ustanawiając tym samym nowy rekord ceny „basketcase’a”, który należał również do Brough Superior SS100 ale z 1929 roku (wtedy sprzedał się za 417223$). Nie ma w tym jednak nic dziwnego, bo aukcje dzieli pięć lat różnicy, a nasz dzisiejszy główny bohater ma całkiem solidną historię, która to jest głęboko spleciona z historią samej marki.

Początkowo szacowano, że cena tego motocykla sięgnie od 160 000 do 200 000 funtów, ale jego cena wzrosła ponad dwukrotnie i ostatecznie motocykl wpadł w ręce jakiegoś Amerykanina.

Czytaj też: Ktoś chętny na zakup 55 zdezelowanych busów Volkswagen T2?

Źródło: New Atlas

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!