Reklama

Brutalna walka o jedzenie na zwiastunie filmu Platforma od Netflixa

Netflix, Netflix film Platforma, film Platforma, The Platform, Platforma zwiastun

Netflix pokazał zwiastun filmu pod tytułem Platforma opowiadający o brutalnym, piętrowym więzieniu, w którym niesprawiedliwy podział jedzenia zmienia ludzi w potwory.

Ta hiszpańska produkcja zdobyła już nagrodę na TIFF People’s Choice Award w ubiegłym roku. Akcja rozgrywa się w w pionowo zbudowanym więzieniu, w którym istnieje swoista hierarchia. W każdej celi jest po dwóch więźniów. W podłodze, na każdym z pięter, znajduje się prostokątny otwór, przez który raz dziennie zjeżdża platforma z jedzeniem. Osadzeni na najwyższych piętrach jedzą jak królowie, jednak im niżej tym jedzenie bardziej przypomina ochłapy.

Platforma to brutalny thriller science fiction utrzymany w klimatach horroru. Reżyser, Galdera Gaztelu-Urrutia, opowiada porywającą historię człowieka, który decyduje się złamać zasady chcąc zmienić system. Wkrótce przekonuje się na własnej skórze jakie są tego konsekwencje.

Trzeba przyznać, że Platforma zapowiada się naprawdę ciekawie i bardzo brutalnie. Wykreowana wizja więzienia wzbudza niepokój i pokazuje, jak łatwo zmienić ludzi w potwory, które dla zdobycia jedzenia są w stanie zrobić wszystko. Oglądając zwiastun zaczęłam się zastanawiać nad ideą przyświecającą twórcom tego więzienia, a także nad światem, który dopuścił do czegoś takiego.

Platforma wiedzie na Netflixa 20 maja. I nie bójcie się, dla każdego wystarczy.