Cinema City tnie ceny biletów. To przez koronawirusa?

Cinema City, Cinema City bilety, Cinema City cennik, kina Cinema City, Cinema City 2D,

Sieć kin Cinema City miała dotąd jedne z najdroższych biletów jeśli chodzi o polskie multipleksy. Od wczoraj jednak wprowadzono nowy cennik, a bilety na seanse 2D kupimy już od 15 zł.

Cinema City postanowiło wprowadzić nowe ceny biletów na seanse dostępne w ich kinach. Nowy cennik obowiązuje od 5 marca, ale jeszcze nie podano czy będzie to zmiana stała, czy tylko tymczasowa. Jak podaje wirtualnemedia.pl zmiana cen biletów nie ma żadnego związku z koronawirusem i planowana była od dawna. Z jednej strony to bardzo prawdopodobne, gdyż Cinema City miało do tej pory jedne z najwyższych cen biletów jeśli chodzi o polskie kina. Obcięcie cen ma więc przyciągnąć więcej klientów, zwłaszcza, że niedawno ceny za przekąski znowu poszły w górę. Karta Cinema City Unlimited przyciąga coraz więcej entuzjastów kina i bardzo często można zauważyć, że to jej posiadacze wypełniają większość sal. Oczywiście, pomimo zapewnień kina, obniżka może jednak wiązać się z koronawirusem, bo odkąd istnieją doniesienia o epidemii mniej ludzi wybiera kinowe seanse.

Podane przeze mnie ceny wcześniejsze pochodzą z wrocławskich kin Cinema City, więc mogą się różnić od tych, które były w innych miastach.

Cinema City nowe ceny

Aktualnie bilety na seanse 2D kosztują od 15 do 17 zł (w Warszawie). Nie są to stawki na jeden dzień w tygodniu, ale obowiązują również w weekendy. Do tej pory seans 2D kosztował 28 zł w tygodniu i 31 zł w weekendy (bilet normalny). Jedynym wyjątkiem była środa – 16,50 zł.

Film 3D: weekend – 34zł, w tygodniu – 32zł. Teraz przez cały tydzień zapłacimy 17zł. Oczywiście za okulary musimy dodatkowo dopłacić 3zł.

Seans 4DX

2D: weekend 42 zł, w tygodniu 39zł. Teraz – 29zł.

3D: weekend 45 zł, w tygodniu 43 zł. Teraz – 31zł (+3zł za okulary)

IMAX

2D: weekend 33zł, w tygodniu 30zł. Teraz – 18 zł

3D: weekend 36zł, w tygodniu 34zł. Teraz – 21zł (+3zł okulary)

Poinformowano również, że obniżone zostają też ceny ScreenX, a także programu Unlimited. W Polsce Cinema City ma 34 kina w 19 miastach.

To bardzo dobry krok ze strony CC zwłaszcza, że Helios i Multikino już dawno obniżyło ceny biletów. Nawet jeśli nie jest to spowodowane koronawirusem tylko, tak jak ogłoszono, analizą trendów rynkowych tomożna się z tego tylko cieszyć. Zwłaszcza, że coraz więcej ludzi woli siedzieć w domu i korzystać z platform streamingowych, a nowe ceny mogą zachęcić ich do odwiedzenia kin.