Reklama
aplikuj.pl

Cinema City tnie ceny biletów. To przez koronawirusa?

Cinema City, Cinema City bilety, Cinema City cennik, kina Cinema City, Cinema City 2D,

Sieć kin Cinema City miała dotąd jedne z najdroższych biletów jeśli chodzi o polskie multipleksy. Od wczoraj jednak wprowadzono nowy cennik, a bilety na seanse 2D kupimy już od 15 zł.

Cinema City postanowiło wprowadzić nowe ceny biletów na seanse dostępne w ich kinach. Nowy cennik obowiązuje od 5 marca, ale jeszcze nie podano czy będzie to zmiana stała, czy tylko tymczasowa. Jak podaje wirtualnemedia.pl zmiana cen biletów nie ma żadnego związku z koronawirusem i planowana była od dawna. Z jednej strony to bardzo prawdopodobne, gdyż Cinema City miało do tej pory jedne z najwyższych cen biletów jeśli chodzi o polskie kina. Obcięcie cen ma więc przyciągnąć więcej klientów, zwłaszcza, że niedawno ceny za przekąski znowu poszły w górę. Karta Cinema City Unlimited przyciąga coraz więcej entuzjastów kina i bardzo często można zauważyć, że to jej posiadacze wypełniają większość sal. Oczywiście, pomimo zapewnień kina, obniżka może jednak wiązać się z koronawirusem, bo odkąd istnieją doniesienia o epidemii mniej ludzi wybiera kinowe seanse.

Podane przeze mnie ceny wcześniejsze pochodzą z wrocławskich kin Cinema City, więc mogą się różnić od tych, które były w innych miastach.

Cinema City nowe ceny

Aktualnie bilety na seanse 2D kosztują od 15 do 17 zł (w Warszawie). Nie są to stawki na jeden dzień w tygodniu, ale obowiązują również w weekendy. Do tej pory seans 2D kosztował 28 zł w tygodniu i 31 zł w weekendy (bilet normalny). Jedynym wyjątkiem była środa – 16,50 zł.

Film 3D: weekend – 34zł, w tygodniu – 32zł. Teraz przez cały tydzień zapłacimy 17zł. Oczywiście za okulary musimy dodatkowo dopłacić 3zł.

Seans 4DX

2D: weekend 42 zł, w tygodniu 39zł. Teraz – 29zł.

3D: weekend 45 zł, w tygodniu 43 zł. Teraz – 31zł (+3zł za okulary)

IMAX

2D: weekend 33zł, w tygodniu 30zł. Teraz – 18 zł

3D: weekend 36zł, w tygodniu 34zł. Teraz – 21zł (+3zł okulary)

Poinformowano również, że obniżone zostają też ceny ScreenX, a także programu Unlimited. W Polsce Cinema City ma 34 kina w 19 miastach.

To bardzo dobry krok ze strony CC zwłaszcza, że Helios i Multikino już dawno obniżyło ceny biletów. Nawet jeśli nie jest to spowodowane koronawirusem tylko, tak jak ogłoszono, analizą trendów rynkowych tomożna się z tego tylko cieszyć. Zwłaszcza, że coraz więcej ludzi woli siedzieć w domu i korzystać z platform streamingowych, a nowe ceny mogą zachęcić ich do odwiedzenia kin.