Reklama
aplikuj.pl

Brytyjczycy polubili pandemię. Co zmieni się w ich życiach po jej zakończeniu?

Badanie wykorzystujące opinie 2000 dorosłych Brytyjczyków wykazało, że 43% z nich zmieniło swoje zachowania na lepsze za sprawą pandemii oraz planuje kontynuować te działania nawet po zakończeniu „lockdownu”.

Ankiety wykazały, że od początku dystansowania społecznego, rozmowy wideo stały się podstawową metodą utrzymywania kontaktu z przyjaciółmi i bliskimi. Z kolei 45% respondentów rozmawiało z krewnymi i znajomymi więcej niż przed pandemią. Średnio Brytyjczyk spędza 170 minut tygodniowo na wideorozmowach, a 48% odpowiadających planuje utrzymać ten trend w przyszłości.

Co ciekawe, 25% uczestinków badania świętowało przez internet urodziny, 20% z nich brało udział w tzw. pub quizach a 7% brało udział w… wieczorach kawalerskich i panieńskich online.

Czytaj też: T-Mobie pokazuje wpływ Koronawirusa na użycie sieci

Badanie wykazało również, że pokój dzienny jest dla 58% Brytyjczyków miejscem numer jeden jeśli chodzi o wideorozmowy. Kolejne miejsce zjaęła sypialnia (29%), a 5% respondentów korzystało na tę okazję z… przydomowych szop. Poza tym, 25% uczestników badania planuje pozostać przy pracy zdalnej. Interesująco prezentują się dane dot. korzystania z elektroniki. Aż 64% Brytyjczyków przyznało, że nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego, 57% – bez telewizora, a ok. 50% – bez laptopa.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News