Reklama

Obejrzyj jak Bugatti Chiron osiąga niebywałe prędkości

Bugatti Chiron, prędkość Bugatti Chiron, przyspieszenie Bugatti Chiron, Chiron na torze, rozpędzanie Chiron

Posiadanie modelu Chiron od Bugatti w swoim garażu jest jak kupowanie GeForce RTX 2080 Ti do grania w stare gierki. Na szczęście niesamowite prędkości tego samochodu możemy obejrzeć od czasu do czasu.

Wprawdzie na świecie jest bardzo niewiele miejsc, w których samochód dopuszczony do ruchu ulicznego może osiągnąć takie prędkości, ale firma Bugatti zaszczyciła nas na YouTube nową serię wideo, która przypomina nam, jak szybki jest ten samochód.

W krótkim filmie ukazano nawet ciekawostkę, jako że Chiron wymaga od kierowcy użycia specjalnego klucza, aby wejść w tryb najwyższej prędkości. Ten jest prosty i przyjmuje fizyczną formę. Wkłada się go do stosownej wnęki, a systemy samochodu dostosowują się, zanim pozwolą kierowcy ruszyć.

Dopiero wtedy Chiron ujawnia swój pełen potencjał z możliwością osiągnięcia prędkości nawet 420 km/h na czele. Chociaż wideo jest nieco pokrojone, to wiemy, że Chiron może osiągnąć prędkość 400 km/h w zaledwie 32 sekundy.

Osiągnięcie dodatkowych 20 km/h nie zajmuje dużo dłużej i choć nie znamy dokładnego czasu, to wszystko wynagradza widok prędkościomierza z powoli wzrastającą wartością aż do ogranicznika prędkości. To wszystko, co musimy wiedzieć o czterokrotnie turbodoładowanym W16, który napędza ten samochód.

Czytaj też: Podkręcone BMW M5 kontra McLaren 720S na prostej

To jednak nie jest szczyt możliwości tego cacka, bo w zeszłym roku niestandardowy Chiron Longtail osiągnął prędkość 490 km/h. Była to jednak jednorazowa akcja – nie to co nadchodzący Chiron Super Sport 300+ z ograniczoną prędkością do 440 km/h.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News