Obejrzyjcie dwa wyjątkowe Bugatti w akcji

Obejrzyjcie dwa wyjątkowe Bugatti w akcji

Z samochodami Bugatti zawsze jest tak, że są wyjątkowe i nie inaczej jest z modelem Chiron Super Sport 300+ oraz Chiron Pur Sport, które wspólnie zawitały przed kamery.

Najbardziej imponujący ośrodek testowania pojazdów na świecie, na który zawitały dwa modele Bugatti w imię sprawdzenia swoich możliwości, to oczywiście poligon Nardo w Apulii we Włoszech. Ten oferuje samochodom opcję pokonania ogromnej, długiej na 12,6 km, szybkiej pętli testowej lub pętli o średnicy czterech kilometrów.

Wspomniane modele Bugatti, to przedstawiciele dwóch skrajnych segmentów w ofercie producenta. Chiron Super Sport 300+ został bowiem stworzony z myślą tylko i wyłącznie o prędkości, podczas gdy Chiron Pur Sport, który został zbudowany z myślą o dokładnym prowadzeniu i zwinności.

Bugatti wysłał cztery egzemplarze każdego z tych wariantów hipersamochodu Chiron razem z zespołem 37 pracowników, którzy spędzili cztery tygodnie testując te samochody do granic możliwości. Ilość zebranych danych jest oszałamiająca, wśród których wyróżnia się m.in. 9 GB danych tylko z drobnych poprawek do ECU silnika.

Czytaj też: Ten facet wniósł miłość do Volkswagena na nowy poziom

Bugatti tym samym pokazuje swoje podejście do tworzenia samochodów. Pieczołowitość firmy w myśl projektu i wykonania, to poziom obsesji, za którego płacą klienci nie setki tysięcy, a miliony dolarów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News