Reklama
aplikuj.pl

Buick 1950 w wykonaniu Icon 4×4 wystawiony na eBaya

Buick 1950 w wykonaniu Icon 4x4 wystawiony na eBaya
Buick 1950 w wykonaniu Icon 4x4 wystawiony na eBaya

Patrząc na ten egzemplarz klasycznego samochodu, znawcy mogą wpaść w pułapkę, twierdząc, że to oldschooowy Buck z 1950 roku. Prawda jest jednak inna, ponieważ ten samochód został wykonany przez firmę Icon 4×4, która zrobiła z niego istnego „składaka”, którego jednak pozazdrościłby każdy fan klasycznej motoryzacji. 

Sama firma Icon 4×4 słynie z konstruowania najbardziej niestandardowych samochodów, a na świecie jest tak wiele fanów jej projektów, że istnieje lista oczekujących na kolejne projekty, którzy czekają na takie cacka nawet przez kilka lat. W przerwie na specjalne zamówienia Icon stworzył coś wyjątkowego, czym jest właśnie Buick 1950.

Wszyscy zaznajomieni z tematem z pewnością pojmują ogrom pracy, jaki wymagał ten samochód. Choć nosi panele nadwozia Buicka z lat 50, platformą jest tak naprawdę rama Arta Morrisona z nowoczesnym układem napędowym. Pod maską znalazł się z kolei 500-konny silnik V8 LS7, którego można znaleźć np. w Corvette Z06 ostatniej generacji.

Moc jest przenoszona na tylne koła za pośrednictwem nowoczesnej automatycznej skrzyni biegów GM, z przodu znalazły się sześciotłoczkowe hamulce Wilwood, a całość dopełnia obecność klimatyzacji, jednorazowe niestandardowe koła oraz zmiany, które mają upodobnić projekt do oryginalnego Buicka. Obecnie to dzieło Icon 4×4 można kupić w serwisie eBay za 315000$.

Czytaj też: Fisker zapowiada luksusowego elektrycznego SUVa za 40000$

Źródło: Road and track, eBay