WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Następnego burgera może przygotować Wam robot

Następnego burgera może przygotować Wam robot

Przygotowywanie dobrego mięsa do burgera nie może być trudne, czyż nie? Dlaczego więc nie zatrudnić do tego zadania kogoś, kto nie będzie narzekał, że „nie po to skończył studia”?

W połowie lipca White Castle – najstarsza restauracja z hamburgerami w USA – ogłosiła​​ współpracę z Miso Robotics, firmą automatyki przemysłowej z Pasadeny w Kalifornii. Wszystko po to, aby stworzyć robota, który będzie przygotowywał hamburgery (via Popular Mechanics). Oto Flippy.

Nic dziwnego, że niektórzy przeciwnicy tego typu robotów stwierdzili, że Flippy jest najgorszym scenariuszem dla ludzi wykonujących tę pracę. Firma White Castle utrzymuje jednak, że obecność tego robota to nie tylko zwiększona produktywność, ale też wyższy poziom higieny, co w dobie pandemii jest szczególnie ważne.

Flippy może uczyć się od otoczenia, aby z czasem zdobywać nowe umiejętności, a na dodatek może płynnie przełączać się między obracaniem burgerów (lub dowolnego innego jedzenia), a czyszczeniem płyty, na której je smaży. Może pracować nieprzerwanie przez 100000 godzin i jest zgodny ze standardami określonymi przez Amerykańską Administrację Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy.

Czytaj też: Proteus będzie podwodnym odpowiednikiem Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Miso Robotics instaluje obecnie robota Flippy w pewnym miejscu w Chicago. Robot zostanie zintegrowany z systemem punktów sprzedaży restauracji White Castle, dzięki czemu będzie mógł natychmiast rozpocząć gotowanie, gdy tylko otrzyma zamówienie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News